Aloittelevat keräilijät varokaa!

cruzer-mini126mb

Edelleen tarjotaan härskillä pokerilla ostettaviksi seuraavia humpuukituotteita: Nagaland, postileimana Urra. Aiheet ovat avaruutta, urheilua, luontoa jne.
Kyseisen niminen paikka on Intian osavaltio ja sillä ei ole omaa postilaitosta eikä oikeutta julkaista omia postimerkkejä. Luettolosta niitä on turha etsiä. Arvoa on juuri sen verran, kuin painamiseen käytetyllä paperilla.
Sama koskee seuraavia
*Khor Fakkan (onko olemassa edes nimenä kartalla?)
Seuraavia Venäjän federaation osia koskee se mitä mainittu edellä:
*Karelia
*Burjatiya
*Sakha-Yakutia
*Tuva
*Dagestan
*Mari-El
*Morva. Ainakin näillä nimillä on tehty värikästä roskaa aiheina mm. Ally McBeal, dinosauruksia,perhosia,autoja,avaruutta.
Lyhyesti: älkää ostako! Rahat menevät täysin hukkaan.Ei jälleenmyyntiarvoa.

3

778

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • että alkoi

      oman kokoelmasi "arvo" polttelemaan niin, ettei vaan kukaan toinen... Sitten onkin helpompi rahastaa.
      Joopa joo.

      • cruzer mini 126

        ...tyyppi, mikä lienetkin ja missä.Kaikki eivät ole sellaisia kuin sinä tai kaltaisesi. Oman kokoelmani arvolla ei ole mitään merkitystä tässä asiassa. Minkäänlaisesta rahastuksesta ei ole kysymys, vaan valistuksesta aloittaville keräilijöille, jotka tietämättömyyttään saattavat ostaa mainitsemiani painotuotteita (eivät ole postimerkkejä). Juuri kaltaisesi katsomosta huutelijat tekevät netistä ajatusten saostusaltaan.


      • merkki&raha

        Joku haluaa antaa hyviä tietoja aloittelijoille ja sinä solvaat.
        Myös "cruzer mini" saa opetella vähän rauhallisemman vastaustyylin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6298
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      355
      5795
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2783
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2218
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1908
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1754
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1633
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1300
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1098
    Aihe