Edelleen tarjotaan härskillä pokerilla ostettaviksi seuraavia humpuukituotteita: Nagaland, postileimana Urra. Aiheet ovat avaruutta, urheilua, luontoa jne.
Kyseisen niminen paikka on Intian osavaltio ja sillä ei ole omaa postilaitosta eikä oikeutta julkaista omia postimerkkejä. Luettolosta niitä on turha etsiä. Arvoa on juuri sen verran, kuin painamiseen käytetyllä paperilla.
Sama koskee seuraavia
*Khor Fakkan (onko olemassa edes nimenä kartalla?)
Seuraavia Venäjän federaation osia koskee se mitä mainittu edellä:
*Karelia
*Burjatiya
*Sakha-Yakutia
*Tuva
*Dagestan
*Mari-El
*Morva. Ainakin näillä nimillä on tehty värikästä roskaa aiheina mm. Ally McBeal, dinosauruksia,perhosia,autoja,avaruutta.
Lyhyesti: älkää ostako! Rahat menevät täysin hukkaan.Ei jälleenmyyntiarvoa.
Aloittelevat keräilijät varokaa!
3
771
Vastaukset
- että alkoi
oman kokoelmasi "arvo" polttelemaan niin, ettei vaan kukaan toinen... Sitten onkin helpompi rahastaa.
Joopa joo.- cruzer mini 126
...tyyppi, mikä lienetkin ja missä.Kaikki eivät ole sellaisia kuin sinä tai kaltaisesi. Oman kokoelmani arvolla ei ole mitään merkitystä tässä asiassa. Minkäänlaisesta rahastuksesta ei ole kysymys, vaan valistuksesta aloittaville keräilijöille, jotka tietämättömyyttään saattavat ostaa mainitsemiani painotuotteita (eivät ole postimerkkejä). Juuri kaltaisesi katsomosta huutelijat tekevät netistä ajatusten saostusaltaan.
- merkki&raha
Joku haluaa antaa hyviä tietoja aloittelijoille ja sinä solvaat.
Myös "cruzer mini" saa opetella vähän rauhallisemman vastaustyylin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1542892Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2822581Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.521698Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e371609Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510- 1221246
- 1081173
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151115Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041063Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.3361015