Kaunein BMW

Mikä teidän mielestänne on kaunein BMW? Minusta e24 ja e34 ovat yllättävän tyylikkäitä.Hyvänä kolmosena e30.Luonnollisesti 507 on hieno viiskyt luvulta.
111031
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

e39 on yksinkertaisesti kaunis, erittäin onnistunut muotoilultaan. Kaikkein paras kuitenkin ehkä e31.

Äänestä

mutta jos tallista löytyisi 635CSi, E30 M3 Evo ja 850CSI, niin olisin onnellinen. Uudemmista en pidä yhtään.

Äänestä
  • coupe näyttää HYYYVÄLTÄ!

    Äänestä

  • ykkös-sarjan kirjoitti:

    coupe näyttää HYYYVÄLTÄ!

    uuden 650i coupen.

    Äänestä

Bemarit on aina hivelleet mun silmää ;) Ite ajelen vielä toistaiseksi e36:lla -95, mutta kaunein korimalli on e46... ja kuola valuu :)

Äänestä
  • bemari. Pyöreät valotkin puuttuu.

    Äänestä

  • sdadas kirjoitti:

    bemari. Pyöreät valotkin puuttuu.

    No kyllä ne valot on siinäkin pyöreät, tosin piilossa yhtenäisen umpion alla. Makunsa tietysti kullakin :)

    Äänestä

  • Pahoin pelkään, että e46 jää historian kauneimmaksi korimalliksi.
    Ehkä "kaunis" ei ole oikea sana kuvaamaan autoa, vaan "ajaton" sopisi paremmin.
    Sisustus on e46:ssa tyylikkämpi kuin e90-mallissa.

    Äänestä

uusi coupe on sitten niin mailman hienoin auto tällä hetkellä.

Äänestä
  • E46. mutta makuasia

    Äänestä

Minun mielestä Z8 tai Z1. Uusi E92 on loistava mutta ei voi mitään että nuo Z-mallit on parhaan näköisiä mun mielestä.

Molemmat kuitenkin vain mustina tai ehkä myös tummanharmaina. Z8:n keulan alaosa ei niin hieno ole mutta muuten auto on uskomattoman hyvän ja laadukaan näköinen eikä näytä ollenkaan massatuotantovehkeeltä. Se näyttää enemmän käsityönä tehdyltä ja sisustus on uskomaton, pelkkää hienosti muotoiltua metallia ja nahkaa.

Z1 taas on todella sopusuhtaisen ja siistin näköinen, sisustus on vähän arkisempi mutta muodoiltaan minusta todella puhdas ja edustaa tyypillistä Bemua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paananen kirjoitti:

Mikä teidän mielestänne on kaunein BMW? Minusta e24 ja e34 ovat yllättävän tyylikkäitä.Hyvänä kolmosena e30.Luonnollisesti 507 on hieno viiskyt luvulta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu