Aki sanoi ettei nukkuvan Helin kanssa samaan huoneeseen saa mennä, johon Kadi sanoi etteipähän olekaan menossa. Ja siitä tämä turvapaikan saanut hermostui silmittömästi? Ompa outoa. Meni vielä hermotuksissaan sanomaan Kadia plekäksi naiseksi, tämä kun ilmeisesti koitti olla Akin silmissä mies :) On sangen erikoista.
Onko täällä joku, joka aikoo antaa Akille plusäänen kun hän aikanaan joutuu äänestykseen? Voikä sellaista äänestyspäätöstä perustella mitenkään?
Onko täällä joku, joka aikoo antaa Akille plusäänen kun hän aikanaan joutuu äänestykseen? Voikä sellaista äänestyspäätöstä perustella mitenkään?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Akille ääniä, jos joutuu äänestykseen, Aki on MIES, eikä mikään hiiri, niinku "södeTIMO" tai "ihquSAULI" ihan vaan esimerkiksi, perkele kyll se näi o.
... ei kylläkään uhkaile naisia väkivallalla.
Heh, aika hauskasti sanottu. Miestä tuosta naisia alistavasta ja väkivallalla uhkaavasta turvapaikansaajasta ei saa kirveelläkään.
...ole henkisesti väkivaltainen. Henkinen lyönti pitää saada loppumaan. Prinsessoja ei ole kuin saduissa, ja tuollaista "oikea mies ei lyö naista" -propagandaa ei kannata niellä liian helposti.
Sehän sano Kadille et JOS löisin niin sille kävis huonosti, mikä on täysin totta eikä mikään uhkaus.
Tuota se alkoholin pirulainen saa aikaan. Jos ei olis mitään hörpitty niin ois tuoki täysin turhanpäivänen kahakka jäänyt syntymättä.
Alkoholikieltoon nuo pitäisi laittaa!
koko Aki- jupakasta! Ei mitään hajua mitä on tapahtunu mut kauhee hulabaloo tääl.
Aki uhkaili kadia väkivallalla koska tämä oli ollut hänen kanssaan samaa mieltä siitä ettei heliä saa mennä häiritsemään kun hän nukkuu. Turvapaikansaajalle ei taida alkoholi sopia?