Lähimmäisen

Mietin vain miten monet muut ihmiset ovat huolissaan vl:stä kun taas vl:t haluavat vain olla keskenään hiljaa ns.rauhassa? Jos se on oikea usko he ovat myös sitä rohkeasti levittämässä arkipäivässä johon nykyaikana liittyy myös nettikeskustelu!
1163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No kyllähän tuon nyt tietää vähänkin asioita seurannut, että miten se vanhoillislestadiolainen usko leviää. Makuuhuoneen kauttahan se ja orjuuttamalla viattomat, ymmärrysrajoitteiset lapset liikkeen palvelukseen. Sellainen ei vain netin kautta onnistu, joten ei se ihme ole, että vanhoillislestadioiset eivät nettikeskusteluissa "uskoaan" levitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rakkaus.,... kirjoitti:

Mietin vain miten monet muut ihmiset ovat huolissaan vl:stä kun taas vl:t haluavat vain olla keskenään hiljaa ns.rauhassa? Jos se on oikea usko he ovat myös sitä rohkeasti levittämässä arkipäivässä johon nykyaikana liittyy myös nettikeskustelu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu