onko yleinen käsitys, et virolaiset on huoria. vähiten kadi on tuolla itseään esitellyt tai ollu tyrkky. toisin kuin esim. maxine. voi vee sanon vaan.
mikä tekee kadista
helpon
6703
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
että Heli oli mukana Kadin huorittelussa. Kukas seurusteleva tyttönen juoksi heti Sadun kimpussa olevan pelimiehen liimaisiin näppeihin kikattelemaan heti taloon päästyään? Kadi on kaikille välitön jonka takia leimataan helpoksi. Vaikka itse olen mies niin kyllä tuollainen sovinistinen paskanjauhanta vituttaa meikäläistäkin.
on joku samaa mieltä!
Kadin käytös ei millään muotoa ole huorahtavaa, niin ku esim. Maxinen ja Helin. Helillä ei tod oo varaa haukkua ketään muuta huorax.
"Hällä väliä"-Kadi.
Keksivät kiertoilmaisun, kun eivät halunneet käyttää sanaa josta olis voinut joutua sanan alle. Mietin vain, että miksi talon naiset ovat Kadille kateellisia. Jotenkin toivon että olis viimisenä naisena tuolla talossa.
Onhan se Kadi laiska, mutta ei ne muutkaan naiset siellä mitään tee. Ei se jumalaton hössöttäminen ja puhuminen mitä Maxine ja Piia harrastaa ole tekemistä. Ja Kadi ei puhu pahaa kenestäkään eikä juonittele. Toivottavasti se Aki saa häädön tuolta käytöksensä vuoksi. Vitutti kun se Aki syytti sitä valehtelijaksi, vaikka Piia huusi sille korvan juuressa. Pelkäs vissiin kaikki Akia kun sitä myötäilivät. Aki tyytyväisenä makas siellä sängyssä kun toiset halus sen pois huoneesta. Ja se Heli voi juma, mikä syy sillä oli pottuilla Kadille. Ja miks sen prinsessan nukkuminen oli niin tärkeetä!!!
huora
(halventava) prostituoidusta tai muusta henkilöstä erityisesti haukkumistarkoituksessa käytetty nimitys.
Joidenkin, varsinkin mustasukkaisten, mielestä avomieliset ja tuttavallisesti esiintyvät henkilöt ovat huoria.
Pitihän toikin nyt hakea Wikisanakirjasta kun viljellään niin paljon, että oikein alkoi kiinnostaa mitähän sillä nyt IHAN oikeesti tarkoitetaan. Käsittääkseni alun perin maksullisesta käytetty nimitys.
suomalaisten suhtautuminen virolaisiin naisiin.Tulee mieleen työpaikkaristeilyt Tallinnaan jossa joidenkin mielestä kaikki vastaantulevat neitokaiset on ns. helppoja jos halutaan välttää karkeata sanaa h****.Lähdetään 'hoitamaan ' muijia kun nehän on kaikki rahaa vailla ja haluaa sitä..Ikävä kyllä ..maksusta.On omituista kuinka perheellisestä miehestä tulee varsinainen saalistaja joka kotosuomessa kehuu 'saavutuksillaan 'työpaikalla mutta menee kuitenkin tuliaisten kanssa yhdessä rakennettuun kotiin muijan viereen..Anteeksi, pusutettuaan lapset joille toi taas 'ulkomailta ' vähän lahjoja.......