Sisäänpääsymaksut

kiinnostunut vaan

Koska monikaan paikka ei mainitse sisäänpääsyn narikan hintaa omilla nettisivuillaan, niin löytyiskö netistä sivu, jossa on tietoa baarien sisäänpääsymaksuista (ainakin pk-seudulla)? Tai suoraan lista suosituimpien paikkojen osalta, jos joku on asiaa tutkinut. Onhan näitä vertailusivuja olemassa monien eri tuotteiden hinnoille.

Olisi ihan kiva tietää etukäteen, kun suunnittelee baari-iltaa ja voi jo hieman etukäteen suunnitella tuota rahankäyttöä. Eikä yleinen tietoisuus asiasta ainakaan vähennä baarien välistä kilpailuja ja hinnatkin voivat siinä samalla madaltua.

6

6504

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aikamonella

      Kyl aikamonella baarilla tai oikeestaan yökerholla/discolla noi sisäänpääsy maksut kerrotaan, ainakin jos puhutaan keskustan suosituimmista paikoista.

      Sk-ravintoloilla korkean narikan ymmärtää koska tulee uusia sk-ravintoloita ympäri suomen niin ne pitää jollain maksaa,ja jotkut juomatkin on vähän halvempia.
      Ja muuallakin jos on joku esiintyjä tai jotain niin sen ymmärtää mutta osaltaan sisäänpääsy maksu on myös sen takia että se jakaa asiakaskuntaa.

      Esim.Ale Pubiin maksaa klo 23 jälkeen 5e sisään plus parin euron narikka. Ett ne haluaa saada asiakasta mahdollisimman paljon sisään ennen klo23 että tulee sit hyvä kate.

      Mutta toisaalta kun puhuit tosta että suunnittelee tota rahankäyttöä niin useimmiten narikka on 1,5-2e. Ja sisäänpääsy vaihtelee ajan ja kellon mukaan, joissain ei edes ole. Mutta ei siihen pitäisi baari illan kaatua jos on s-etukortti jolla saa Hokin paikoissa euron alennuksen sisäänpääsystä tai sk-membercard (jolla pääsee ilmaseks sisään tiettynä aikana,ja alennus juomia koko ajan).
      Ja ilman s-kortti ja sk:takin pärjää ihan hyvin.

      Mutta ei baari ilta siihen kaadu että maksat narikan ja mahdollisen sisäänpääsymaksun 2-10 eurolla selvii.

    • jjjjjjjjjjjjjjjjj

      Nii siitä vaan alat laittaa sellasta nettisivua pystyyn...
      Tietty tarjoot palvelun ilmaiseksi mut maksat itse webhotellit ja kulut tiedoista sivuille...

    • erkki48

      Oon gay

    • hintoja111

      Namu ainakin lauantaisin 10e sisään, 3e narikka
      Tigerissa 5e sisään narikka

    • työtön

      Sunnuntaisin tigerissä sisään narikka = 0€

    • Itse en maksa sisään baariin, enkä yli 5€ tuoppeja. Säästyy kummasti rahaa

      Tai no, sisäänpääsymaksun voisin maksaa, jos tuoppi maksaisi esim 1-2€

      Paras oli räkälä Runosmäessä, nimeltään Satama, ehtisin jo tiskille, niin portsari juoksee perässä "eteispalvelumaksu 2€" siinä sitten todettiin, no "ei kiitos"

      Eli en todellakaan maksa siitä että pääsen käyttämään heidän maksullisia palveluita

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      261
      3175
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      74
      1244
    3. 66
      1173
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      180
      978
    5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      47
      876
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      60
      829
    7. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      47
      809
    8. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      45
      732
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      40
      721
    10. Minkä alan

      Ihmisiä kaivattunne on🤔
      Ikävä
      39
      688
    Aihe