Matteus 10:34 "Älkää luulko, että minä olen tullut tuomaan maan päälle rauhaa. En minä ole tullut tuomaan rauhaa, vaan miekan. mitäs tästä??
Vastaukset 4
- uusi-luomus
tarkoittanee totuuden miekkaa, eli jeesus tarkoittaa että hänestä kiistellään aivan kuin tänä päivänä tehdään, rauhaa ei ole sillä,aivan, muslimit,kristityt ja juutalaiset kiistelee asiasta.
- ............
on toinen merkitys, kuin kirjaimellinen teksti.
Onhan selvää, ettei Jeesus mitään miekkoja tuonut maan päälle. Hän tarkoitti, että ihmiset riitelevät hänen puheistaan ja hyökkäävät hänen seuraajiaan vastaan. Sehän myöskin tapahtui. Jokseenkin kaikki hänen apostolinsa tapettiin. - tietoa sinulle
"Miekka" tarkoittaa, sitä, että monia syyttömiä kristittyjä tullaan lopunaikana tappamaan ja vainoamaan
Jeesuksen nimen tähden....
Jeesus rakastaa sinua !! muista se.... - tusujusuu
"Matteus 10:34 "Älkää luulko, että minä olen tullut tuomaan maan päälle rauhaa. En minä ole tullut tuomaan rauhaa, vaan miekan. mitäs tästä??"
Totellaanko tuollaista enää tänä päivänä kristittyjen keskuudessa? Ei. Muslimit kylläkin tottelevat Koraanin raakuuksia, ja jos eivät niin heidät tapetaan. Islamilaista liberalismia?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 361922
- 41600
- 25490
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne58447- 37435
- 53395
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k14393T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6387- 32381
- 40381