Olen käynyt katsomassa molemmat Eaglesin ottelut kämärillä ja voin todeta sen tosiasian, että en ole nähnyt noin hyvää kiekkoilua Varkaudessa aikaisemmin mitä Eaglen nyt esittää!
Varkis oli ihan pihalla kun Eagles pyöritti ne kaukalossa pyörryksiin. Hurtat eilisessä ottelussa pysyivät ensimmäisen erän Eaglesin vaudissa, mutta sitten kävi samalla tavalla kuin varkikselle pyörryksiin menivät myös hurtat!
Nyt kun meillä on mahdollisuus nähdä hyvää peliä olisi hyvä jos Varkautelaiset tulisivat katsomaan Eaglesin peliä joukolla. Nämä nuoret miehet ovat tulleet toiselta mantereelta esittämään meille taitojaan ja se on myös katsomisen arvoista!
Varkaus Eagles esittää
13
2790
Vastaukset
- ei tulla
Voit olla varma ettei tulla,ovat jo nyt sotkeneet oman kaupungin kiekko hommat ihan täysin,ennen pitkää on varmaa että kansa kääntyy heitä vastaan,parempi oli ennen heitä,kotiin vaan koko porukka.
- asenne sinulla!
Ettei vaan ole rintamaito loppunut sinulta kesken? Vai etkö ole saanut aamulla tikkaria äidiltäsi?
Tää oli kuin tilaus Varkaudelle nyt Varkkiksen pojat huomaa kuinka tärkeää on treenata muulloikin kuin vakiharjoituksissa muuten se on buulaakipeliä jota ei tule katsomaan kuin pelaajien vanhemmat. Se on asukkaiden viihtyvyyttää ajatellen parasta mitä tässä kaupungissa on ollut koskaan.Ymmärrän nuoria mutta tää on vain koko kuva koko kaupungista missä vanhemmat istuu kotona sohvalla olut pullo kädessä ja voivottelee kun päättäjät ei tee mitään. Nyt katsomaan kun kerrankin tapahtuu edes nuoret käännetään uusi lehti kaupungissa ettei kaikki muuta Helsinkiin. Kuopioon ne ei muuta kun siellä on jo monilla hyviä esimerkkejä siitä että siellä on niin huono henki työ-elämässä joutuvat psykiatriseen hoitoon jos sinne eksyvät että suunta on etelään.
- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Taitaa olla vaan kateellista porukkaa.Ennemin käyn Eaglesin pelejä kattomassa kun warkiksen.
Kerrankin tapahtuu edes jotain tässä sisäänpäinlämpiävässä pikkukaupungissa. - tämäkin_
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kirjoitti:
Taitaa olla vaan kateellista porukkaa.Ennemin käyn Eaglesin pelejä kattomassa kun warkiksen.
Kerrankin tapahtuu edes jotain tässä sisäänpäinlämpiävässä pikkukaupungissa.Mieluummin kyllä molempia katsomaan, ehdottomasti. Molempien joukkueiden pitää saada tuloja. Ei ole järkevää tällä tasolla lähteä kumpaakaan "haukkumaan" tai syrjimään.
Eagles on esittänyt nyt muutamassa pelissä hyvää jääkiekkotaitoa, toivottavasti tyyli jatkuu ja Warkis ottaa opikseen. Hyvä MOLEMMAT Varkauden joukkueet!!! Urheilu on aina hieno asia. - motivaatiota
tämäkin_ kirjoitti:
Mieluummin kyllä molempia katsomaan, ehdottomasti. Molempien joukkueiden pitää saada tuloja. Ei ole järkevää tällä tasolla lähteä kumpaakaan "haukkumaan" tai syrjimään.
Eagles on esittänyt nyt muutamassa pelissä hyvää jääkiekkotaitoa, toivottavasti tyyli jatkuu ja Warkis ottaa opikseen. Hyvä MOLEMMAT Varkauden joukkueet!!! Urheilu on aina hieno asia.toivottavasti Eaglesin ilmeneminen tuo. Täytyy kyllä myöntää että enemmin käy Eaglessien pelejä katsomassa kuin Warkiksen mutt maku asiahan se on.
- leppävirralle!
Lähdetään katsomaan leppäviralle Eaglesin matsia lauantaina kello 16.00 alkavaa peliä!!!
- saatiin
uusi joukkue joka osaa pelata jääkiekkoa!
- samaa mieltä
jo oli aikakin ruveta nostamaan tätä touhua ylöspäin. Kaikki vaan huomenna leppävirralle ja 6.10 Kämärille kattomaan.
29.9: Eagles vs. LeKi-75, klo 16.00, Leppävirta
6.10: Eagles vs. PiPS, klo 16.00, Varkaus
www.varkauseagles.com [englanninkielinen]
www.kotkanpojat.net [suomenkielinen] - pelaavat
samaa mieltä kirjoitti:
jo oli aikakin ruveta nostamaan tätä touhua ylöspäin. Kaikki vaan huomenna leppävirralle ja 6.10 Kämärille kattomaan.
29.9: Eagles vs. LeKi-75, klo 16.00, Leppävirta
6.10: Eagles vs. PiPS, klo 16.00, Varkaus
www.varkauseagles.com [englanninkielinen]
www.kotkanpojat.net [suomenkielinen]kauden loppuun,FBI on myös tulossa katsomaan pelejä.
- einomies.
pelaavat kirjoitti:
kauden loppuun,FBI on myös tulossa katsomaan pelejä.
FBI toimii vain Yhdysvaltojen sisällä.
Käytä ensi kerran nokkelassa heitossasi vaikka CIA:ta.
- saataisiin
turhat paskapuheet Eaglesin ympäriltä pois ja annettaisiin nuorille kiekkoilijoille mahdollisuus normaaliin elämään täällä Varkaudessa olisi se kaikkien kannalta paras ratkaisu!
He ovat tulleet tänne elämään ja opiskelemaan ja tietenkin myös pelamaan jääkiekkoa joka on todella katsomisen arvoista!- kehunta
Helpompi aina mollata vähemmistöjä varsinkin nimettöminä.Johtuu heikosta itsetunnosta tai perussynnistä kateudesta.Eagles pelaa hyvää vauhdikasta jääkiekkoa,ehkä Warkiskin kunhan kasvetaan ja harjoitellaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4674054Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3181692- 1161526
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n891474Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991408Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n601375- 521316
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi981235- 441079
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa341078