miten se

Onko teille koskaan vl:t tulleet saarnaamaan tai moittimaan jos ette toimi asioissa tms. heidän tavallaan? Ja miten olette sitten toimineet?
2221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tarvitse seisoa syntisten tiellä. sanoo Raamattu.

Äänestä
  • minun tiellä on vl:t seissyt. Koittivat pakottaa minut sopimaan asiat heidän mukaan ja tavallaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


on sitten? kirjoitti:

Onko teille koskaan vl:t tulleet saarnaamaan tai moittimaan jos ette toimi asioissa tms. heidän tavallaan? Ja miten olette sitten toimineet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu