Asbesti ja parvekemaali

Minä olen kuullut, että noissa parvekemaaleissa on käytetty vielä viime vuosina asbestia? Eikö asbestin vaarat ole olleet jo pitköään tiedossa?
4654
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kaikenlaista kuulee porttikongissa.

Äänestä
  • Tutkikaappa sisältöä.

    Äänestä

Vuoteen 88 asti.

Äänestä

seinän rappauksesta (kenitex tms.) tai mahdollisista julkisivun minerit-levyistä (lujalevy tms). Ja tasan ei 'viimevuosina' enää ei ole käytetty asbestia rakennuksissa - käyttökielto kaikissa rakennusmateriaaleissa ollut voimassa jo -86. Paitsi jos asut venäjällä......

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lepotuoli leili kirjoitti:

Minä olen kuullut, että noissa parvekemaaleissa on käytetty vielä viime vuosina asbestia? Eikö asbestin vaarat ole olleet jo pitköään tiedossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu