Sammalkatto

Meillä on pihasauna jonka katolle kattohuopaan kasvaa vihreää sammalta.Se on kyllä kaunis mutta onko se haitallinen?
Sauna on rakennettu 90-luv alussa.
Ja millä sen saa pois juuriaan myöten,yritimme rapsuttaa ja istuu kiinni tiukasti.
Apukeinoja? Neuvoja?

Kiitos!
1734
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kommentoi aloitusta


saunarakennus kirjoitti:

Meillä on pihasauna jonka katolle kattohuopaan kasvaa vihreää sammalta.Se on kyllä kaunis mutta onko se haitallinen?
Sauna on rakennettu 90-luv alussa.
Ja millä sen saa pois juuriaan myöten,yritimme rapsuttaa ja istuu kiinni tiukasti.
Apukeinoja? Neuvoja?

Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu