Taitaa tulla uusinta viime vuodelta. Alussa ollaan hirveän innostuneita. Hinnat on jonkin aikaa "veturituotteen" tasolla. Sitten pikku hiljaa tarjoukset häviää ja ollaan samoissa hinnoissa kuin kaikki muutkin kaupat. Ostaisinko näkkileipäpaketin hintaan 1.35 vai 1.42 - jotan tämänkaltaista elämää suurempaa draamaa hyllyjen välissä :)
Lieksan kauppapeli:
kolmas kierros
1370
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
tuleehan siinä senioriväestölle liikuntaa kun haetaan leipä yhdestä kaupasta, maito toisesta ja makkara kolmannesta...kauppiaan kannalta on kuitenkin ikävää että hän saa vain 1/3 yksikköä rahaa ja myymälän kustannuksista pitää maksaa 100%