Hei!Tietääkö kukaan onko Kuopiossa käytettyjen pyörien myymälää tms?Pyörävarkaita liikkeellä Petosella ja pyörä oli ainoa kulkuneuvo meillä.Ihan jalkajarrullinen 3-5 vaihteinen peruspyörä olisi haussa,halvalla.Eli kertokaa jos tiedätte mistä kannattaisi kysellä,poliisihuutokauppakin oli ollut juuri viikonloppuna.
Mistä pyörä edullisesti
vorot iski
91011
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
käyppä kysymässä kierrätyskeskukselta telkkisenkadulta (70460 Kuopio)
Tuollaista katua ei ole Kuopiossa olemassakaan....
taitaa olla telkkistenkatu..
Kiitos,soitin ko.paikkaan ja siellä on edullisia pyöriä.
tuommostakaan....
Telkkistentie
kasapäin pyörää joka lähtöön! senkun haet omasi pois.
Miten Kuopiossa voi olla niin helvetisti pyörävarkaita. Oma pyörä oli sellaisessa paikassa että harva edes oman talon asukas siellä milloinkaan käy, mutta niin vaan pyörä oli yöllä kadonnut... lukkojen taaksekin on pitänyt jotenkin päästä. Tuntuu että nykyaikana joka toinen vastaantulija on joko pyörävaras tai huumekauppias, pahimmat molempia noista >:(
Oletko varma että pyöräsi oli edes niille sallitussa paikassa? Esim. väestönsuojatila ei ole pyörävarasto tai joku tekninen tila, kenties kiinteistöhuolto on korjannut pyöräsi pois tieltä jonnekin?