Jääkkaapinvalintaongelma

Uuteen taloon tulossa kaksi korkeaa kaappia, onko kokemuksia, olisiko kaksi jääkaappi-pakastinta parempi vai yksi jääviileäkaappi ja yksi pitkä pakastin. Ja mikäli kaksi jääkaappi-pakastinta, niin onko parempi erillisillä kompressoreilla (silloin tosin neljä kompressoria vierekkäin...)?
1443
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mielestäni on parempi erillinen pakastin ja jääviileäkaappi. Enegian kulutus on pienempi sellaisissa, joissa on yksi suuri ovi (120cm vähemmän tiivistettä).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jääkaappi kirjoitti:

Uuteen taloon tulossa kaksi korkeaa kaappia, onko kokemuksia, olisiko kaksi jääkaappi-pakastinta parempi vai yksi jääviileäkaappi ja yksi pitkä pakastin. Ja mikäli kaksi jääkaappi-pakastinta, niin onko parempi erillisillä kompressoreilla (silloin tosin neljä kompressoria vierekkäin...)?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu