Miksi on vain hyvät ja huonot?

Miksi on olemassa vain hyviä ja huonoja? Keskiverrot katoaa suureen massaansa, mutta hyvät erottuu loistavuudellaan ja huonot olemalla erityisen huonoja. Keskiverrot katoaa. Kuka haluaa olla keskiverto?





Minä en. Mutta olen.
8568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

no kuka sitte haluaa olla huono?

mä en mutta silti oon

Äänestä

Tietenkin jonkun asian suhteen voi olla keskiverto, muttei minusta ihmisenä voi olla. Että niin erilaisia ollaan.

Äänestä

En oo asiaa ikinä aatellu varsin mutta niinhän se kyllä on =(
Muutenkin nykymaailmassa pitää osata tuoda itsensä esille ja pitää ääntä jos tahtoo pärjätä, sitä tämä on :(

Äänestä
  • Ai siis, mitä sillä saa, jos tuo paljon itseään esille ja pitää ääntä. Silloinko tulee onnelliseksi ja nauttii elämästään? Vai onko vain jonkun työnjohtajan hyvä löytö, joka auttaa sitä johtajan yritystä. Mutta kyllä minä ainakin olen mieluummin onnellinen ja elän niinkuin haluan ja teen itselleni sopivaa työtä. Minun elämäni on minun elämäni, enkä halua luovuttaa sitä jonkun johtajan omaksi ja olemalla sellaiseen juuri sopiva. Kuten olemalla esimerkillisen loistava työhenkilö, joka siinä täydellisyyten pyrkimisessä kokee joskus masennuksen, eikä elämä ole enää kuin elämämistä mallin mukaan. Minun elämäni kuuluu minulle:)

    Äänestä

  • Tuo on niin totta..aina pitäis olla jotenkin hyvällä lailla erikoinen, että tässä maailmassa pärjäis. Hirveätä suorittamista vaan koko ajan. Sit kun sattuu olemaan sellainen ihminen, ettei vaadi itseltään liikoja, niin sit on muka jotenkin saamaton ja laiska.

    Äänestä

Oo tyytyväinen että oot niinsanotusti "keskiverto". Huonona oleminen on aika perseestä. Vielä enemmän perseestä se on sillon kun kaikki tietää sut just sen takia.

Äänestä

Oo vaan tyytyväinen,luonnonvalinnassakin hyvät ja huonot karsiutuu,keskiverrot jyrää!

Äänestä
  • Luonnonvalinnassa parhaat selviytyvät ja muut karsiutuvat pois. Tietenkin tässä meidän nykyisessä hyvinvointivaltiossa ollaan ainakin onnistuttu hidastamaan luonnonvalintaa merkittävästi, ellei jopa pysäyttämään sitä kokonaan...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


keskeltä kirjoitti:

Miksi on olemassa vain hyviä ja huonoja? Keskiverrot katoaa suureen massaansa, mutta hyvät erottuu loistavuudellaan ja huonot olemalla erityisen huonoja. Keskiverrot katoaa. Kuka haluaa olla keskiverto?





Minä en. Mutta olen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu