mikä kala??? ph 6.5 ja vesi pehmeää
Vastaukset 6
- Pandanen
Neontetrat ei viihdy kovin lämpimässä vedessä, joten se rajoittaa jonkun verran lajeja jotka voi asuttaa samaan altaaseen neontetran kanssa. Altaan koko on tietysti toinen rajoittava tekijä. Miltäs kuulostaa kardinaalitetra, joka viihtyy lämpimämmässä vedessä.
- lilli-
yöllä saattaa laskea 22 asteeseen talon lämmitys systeemien vuoksi, akvan lämmitin säädetty 22 asteeseen, koskaan ei ole ylittänyt 25 astetta.
- Rihma
Entäpä se akvaarion koko??
- lilli-
....
- Rihma
lilli- kirjoitti:
....
Tuohon lämpötilaan ja akvaarioon sopisi ainakin
intiaaninsulka, kuparitetra, rubiinitetra(22-28), helmirasbora (22-26 astetta),
raitarasbora (21-25)
neontetran kanssa (21-26).
Mustaneontetran lämpötila olisi 23-28 astetta. - Rihma
lilli- kirjoitti:
....
Unohdin listasta vielä viileässä viihtyvän kardinaalikalan(18-30) tai juovakardinaalikalan(20-30). :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102331Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???271085- 71932
- 105930
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha597887- 48855
- 85770
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680- 69664
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31656