Goa:n vedenalainen maailma

Mietimme matkaa Goa:lle. Meille olisi tärkeätä että siellä on jotain tekemistä kun ei rannalla jaksa loikoilla päivät pitkät.
Miten yleistä on snorklaus ? Löytyykö koralleja joka rannallta ? vai pitääkö lähteä joillekin retkille nähdäkseen korallien elämää ?
2836
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eipä siellä Goalla ole koralleja. Siellä on hiekkaa. Goa ei ole mitenkään erityisen hyvä snorklaus tai sukelluskohde. Toki mekin käytiin merellä sellaisella Grand Islandin retkellä, jolla voi myös snorklata.

Mutta Goalla on ihania pitkiä, hiekkaisia, palmujen reunustamia rantoja koko rannikon pituudelta. Ja kyllä Goalla tekemistä riittää. Esim. taksikuskit on hyvänä apuna retkikohteita etsittäessä. Muutenkin siellä varmasti joku tulee jotain retkiä ehdottelemaan.

Äänestä

Käyppäs tarkastamassa tollasella sivustolla kuin www.barracudadiving.com
Siellä on aikas lailla juttua ja reissuja goan sukellusmahdollisuuksista. Heidän keskuksensa on Marriott Resort, goa - hotellin yhteydessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jousimies kirjoitti:

Mietimme matkaa Goa:lle. Meille olisi tärkeätä että siellä on jotain tekemistä kun ei rannalla jaksa loikoilla päivät pitkät.
Miten yleistä on snorklaus ? Löytyykö koralleja joka rannallta ? vai pitääkö lähteä joillekin retkille nähdäkseen korallien elämää ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu