Kellään muulla refluksitautisella tullut astmaa refluksitaudin takia? miten hoidatte sairauksianne. Refluksi ärsyttää kkoajan astmaa.. eli molempia oireita jatkuvasti lääkkeistä huolimatta. Mitä pitäis tehdä?
refluksi ja astma
tautinen
6324
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
saada refluksioireet pois leikkauksella koska nielusi on kokoajan limainen ja aina vatsahappoa täynnä..siitä seuraa turvotus nielussa ja hengenahdistus.vatsaporttia kuristamalla haponnousu estyy.leikkaus on nukutusleikkaus tähystämällä..leikkaus kestää noin 2 h ja toipuminen nopeaa noin 2vk-1kk normaalisti riittää joissaintapauksissa iästä riippuen noin 2kk.sen jälkee pitäis hoitaa pois toinen sairaus.
ensimmäiseksi ehdoteta, se on viimeisin vaihtoehto.
”Asiahan on perin yksinkertainen. Aivojen vasemmassa lohkossa on järki ja oikeassa tunteet. Kriisissä oikea puoli aktivoituu (tunteet). Järki ja looginen ajattelu väistyy tilapäisesti, kun tieto hukkuu tunnemyrskyn alle. Tähän saumaan markkinamiehet iskevät tietoisesti. Ihmisten ahdistusta käytetään häikäilemättä hyväksi.”
Medikalisaatio tekee meistä kaikista sairaita:
http://orton.navigo.fi/html/orton/www.invalidisaatio.fi/verkkolehti/alasivu3aed.html?cd=21075&doc=21188&bigcd=21074
En ymmärtänyt mitä tarkoitat?
http://www.crohnjacolitis.fi/cgi-bin/yabb2/YaBB.pl?num=1164619169/21#21
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=97&conference=4500000000000202&posting=22000000029145293&view_mode=flat_threaded