luget ja tissikipu

hei
haluaisin kuulla kokemuksia lugeiden vaikutuksesta rintojenkipuiluun, millaista kipua olette kokeneet, ovatko myös nännit kipeät?
itsellä tehty inssi: eli clomit pregnyl pp4 lähtien luget, joskus pp3 aloi rintojen kipuilu, myös nännit ovat hyvin kosketus arat, nyt pp10 ja edelleen hyvin kipeät

kiitos
2888
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...normaalilta Luge-oireelta kuullostaa!;) itsellä oli rinnat ja nännit arkana, rintsikatkin puristi ja sattui kun päälle puki, hyvä kun kärsi edes hipaista rintoja/nännejä. Vatsalla nukkuminen ei onnistunut ollenkaan, rappusia piti mennä alas hiipimällä, juosta ja hyppä ei voinut edes kuvitella!

Äänestä

Mulle tehtiin kolmas ja samalla viimoinen IVF hoito komlepäivää sitten. Saatiin vain yksi hedelmöitynyt munasolu joka oli jakautunut jo kahdeksaan kun laitettiin. Olen käyttänyt Lugeja nyt sen neljä päivää eikä ole mitään oireita eikä ole ollut muillakaan kerroilla joten en odota tältäkään kerralta yhtikäs mitään. Testailun paikka on sitten nelikymppis synttärinä joten jospas sieltä jonkin moinen lahja tulis. En tosiaankaan usko siihen enää näiden monien vuosien jälkeen. Mutta teille kaikille nuorille ja miksipäs ei vanhemmilekin onnea vain mukaan ja plussia kaikille!! Halein Tiitu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hannuska kirjoitti:

hei
haluaisin kuulla kokemuksia lugeiden vaikutuksesta rintojenkipuiluun, millaista kipua olette kokeneet, ovatko myös nännit kipeät?
itsellä tehty inssi: eli clomit pregnyl pp4 lähtien luget, joskus pp3 aloi rintojen kipuilu, myös nännit ovat hyvin kosketus arat, nyt pp10 ja edelleen hyvin kipeät

kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu