Usassa rommaa jo kestokulutushyödykkeetkin

Jopa kestokulutushyödykkeetkin alkavat nyt jäädä kauppoihin kertoo Usan suurimpiin vähittäismyyntiketjuihin kuuluva WAL-MART. Kyyti alkaa olla lievästi sanottuna kylmää. Tulee kylmä ja puutteenalainen Joulu. Hrrrrr!
2254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei tullut vastausta kun kysyin samaa ESS-verkossa, jossa jonkun mukaan asuntojen hinnat "rommasivat". Toivat mukanaan rommia vai? Miksei täällä voida puhua suomea tai ymmärrettävää slangia. On retorinen virhe käyttää sanoja, joita kuulijat eivät ymmärrä.

Äänestä

Suomi on kuitenkin tällainen syrjäisempi saareke, eivätkä maailman tuulet vaikuta meihin samalla tavalla. Suomen talouskin on vakaalla pohjalla Nokian ja paperiteollisuuden myötä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sipulipihviröyhtäisy kirjoitti:

Jopa kestokulutushyödykkeetkin alkavat nyt jäädä kauppoihin kertoo Usan suurimpiin vähittäismyyntiketjuihin kuuluva WAL-MART. Kyyti alkaa olla lievästi sanottuna kylmää. Tulee kylmä ja puutteenalainen Joulu. Hrrrrr!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu