Hermot menee radioon

shitsi

Termos
Alla Passat 2.0 -05 ja siinä ensiasennettu rario joka soittaa vain CD:itä ei MP3 levyjä.

Onko kellään tietoa voiko ja jos niin kuinka tuohon saisi "integroitua" mp3:ia soittavan vehkeen?

Ei hermo kestä enää soittolistoja ja CD:itä en jouda vaihtamaan.

Kiitos kaunis

4

726

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos soittimessa ei kertakaikkiaan ole äänelle sisäänmenoliitäntä (RCA / kuulokeplugi) niin sun on kai sitten hommattava semmonen FM-lähetin, jonka jälkeen ämpärit kuuluu radion kautta. Halvimmillaan semmoinen lähetin maksaa 10 euroa.

      • Aus Scheisse

        Kokemuksesta voin sanoa että FM lähetin on surkea kapine. Äänen laatu ala-arvoinen ja voluumit heikot. Pitkällä matkalla tulee takuuvarmasti häiriöitä ja kanavaaa pitää vaihtaa koko ajan.

        Jos soittimessa on kasettipesä, hanki adapterikasetti (esim. verkkokauppa.com), subjektiivisen arvion mukaan noin 10 kertaa parempi äänen laatu.


    • Soon-to-be-Audi-Man

      Itse tilasin Audiin tuolta :

      http://www.web.densionsweden.se/main.asp

      Laite Audiin on Gateway 500.

      Riippuen mikä radio autossasi on, niin katso linkki :

      icelink.fi ja sieltä tuotteet, josta löytyy sitten dension.com-linkki josta voit katsoa mikä laite toimii oman autosi kanssa. Olisin tilanut Suomesta, mutta ko. edustajaa ei vain kertakaikkiaan saanut kiinni. Ruotsista tuli kahteen päivään.

    • vastanneille

      kiitos

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      72
      2719
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      25
      2468
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      42
      2161
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      13
      2006
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      110
      1492
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      167
      1353
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      52
      1032
    8. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      28
      964
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      788
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      99
      781
    Aihe