Queenin Suomen keikasta lisää...

Sammy who was low

5

588

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Soul Brother

      Heh! Olin jo kokonaan unohtanut ao. keskustelun. Oi niitä aikoja... Hauska lukea noita vanhoja keskusteluja, vaikkei tuolloinkaan tässä (tuttuakin tutummassa) aiheessa puusta sen pidemmälle päästy. :)

      "Ilmastoteorian" kannattajat ovat myöhemminkin eri Queen-foorumeilla viitanneet tähän artikkeliin esittäessään, että huono sää olisi ollut syy, miksi äijät saivat niin huonoja kokemuksia Suomen visiitiltään, eivätkä tänne enää palanneet. Uskokoon ken tahtoo...

      Hirveästi mitään uutta oleellista tietoahan tuo artikkeli ei Queenin Suomen visiitistä anna. Tosin jos jollain on jotain tietoa, minkä tyylinen paikka tuo Safari Club oli vuonna 74, niin se saattaisi tuoda lisävalaistusta siihen, millaisen kuvan äijät Helsingin yöelämästä saivat. Freddie kun ei ainakaan Suomeen ensi silmäyksellä rakastunut.. -enkä yhtään ihmettele miksi ;)

      • Sammy who was low

        ...tosta jutusta selviää paljon mielenkiintoisia yksityiskohtia:

        "John promised to keep Finland high in priority for the next scandinavian tour"

        Ilmeisesti John yksin ei paljoa kuitenkaan pystynyt vaikuttamaan asiaan :(


      • Soul Brother
        Sammy who was low kirjoitti:

        ...tosta jutusta selviää paljon mielenkiintoisia yksityiskohtia:

        "John promised to keep Finland high in priority for the next scandinavian tour"

        Ilmeisesti John yksin ei paljoa kuitenkaan pystynyt vaikuttamaan asiaan :(

        Eiköhän tuo kommentti nyt ollut pikemminkin sellainen tyypillinen "pakollinen kuvio". Aika harva artisti sitä sanoo toimittajalle, että "V**tu tähän rotankoloon ei kyllä enää ikinä takaisin tulla!" :) Kyllähän John nämä PR-hommat taitaa ja tietää mitä lehdistölle kuuluu sanoa, mitä ei..


    • Fat Bottomed Girl

      Valitan, mutta en jaksanut lukea juttua kokonaan, kun oli niin huonoa englantia. Kyllähän siitä nyt selvän sai juuri ja juuri, mitä tarkoitettiin, mutta virheet olivat niin alkeellisia, että se vain ärsytti (esimerkiksi yksikkömuotoinen verbi monikkomuotoisen subjektin kanssa).

      Kiinnitin huomiota siihen, että jutussa väitettiin Johnin olevan aina totinen kuvissa. Minun kokemukseni mukaan ainakin poseerauskuvissa KAIKKI olivat totisia, luultavasti siksi, ettei Freddie halunnut hampaidensa näkyvän. Vain keikkakuvissa on "aitoja" ilmeitä.

      • SUOMI-ENGLISH BOY

        Samaa mieltä oon ja yleisömäärä oli liioiteltu suomalaisiin lähteisiin verrattuna. Paikallahan ei ollut kuin 300 Queen fania.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      119
      4590
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      27
      3324
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      20
      3185
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      44
      2949
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      119
      2789
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      49
      2787
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2569
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2305
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2125
    10. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      7
      1961
    Aihe