pienin mahdollinenkin annostus päivässä eli yks tabu vaivuttaa mut ainakin koomaan!Onko kellään samaa kokemusta.Kerrankin nukuin 17h putkeen...huom.eikä ollut univajetta.
Voisiko se olla se, että minulle on diagnosoitu väärä sairaus?
Voisiko se olla se, että minulle on diagnosoitu väärä sairaus?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Itse käytin seroquelia. Se aloitettiin pienimmällä mahdollisella määrällä ja nostettiin lopuksi jopa 300 milligrammaan. Seroquel on vahva ja tehokas lääke, kyllä sillä nukkuukin. Itse sain hyvin nukutuksi aina illalla ja aamulla ei mainannut päästä ylös. Oireet eivät loppuneet edes muutaman viikon päästä, joten lopetin tabletin. SUosittelen Abilify-nimistä lääkettä, tehokas ja melko pienet sivuoireet ainakin minulla.. Mutta kokeile toki vielä muutaman viikon ajan Seroquelia.
Otin eilen ensimmäistä kertaa seroquelia 25mg. En pysty saamaan orgasmia, eikä erektio ole lähellekään normaalin vahvuinen. Lopetanko samantien?
Seroquel on voimakas lääke, itselläni sitä käytetään yhtenä lääkkeenä maanis-depressiivisyyteen. Huomasin samat oireet: nukahdin kuin tainnutettu ja aamulla en herännyt töihin... Puhuin psykiatrini kanssa asiasta ja hän määräsi lääkkeen puolitetavaksi. Se auttoi mulla, mielialat pysyvät aisoissa ja pystyn käymään töissä normaalisti. Puhu psykiatrisi kanssa, hän sen varmaan tietää mikä olisi parasta - tässä oli vain esimerkkitapau...
mälin söin sitä n.2-3 kk.Kokoajan väsytti,eikä pysty mitään tekee.Ahist ivaan.Lopetin sen sitte vähentäen n,2 viikkoa,ja sitten kokonaan.
Ne määrää tota aika hepposasti kaikille.Yhelle kaverille määrättiin sitä kun se ei saanu unta.sitte sitä ahdisti ihan sikana,se ihmetteli mistä se johtu,ja tajus et ne seroquelit ja lopetti sen.Ei kerenny syömään ku 2 viikkoa.
Mut tietty tulee kaikkia oireita jos sen lopettaa yhtäkkiä ja on kauan syöny,et pikkuhiljaa pitää vähentää.Eikä kannata pelästyä vaik niitä oireita tulis ku tulee niitä kuitenki,se on vahva lääke,