täällä on tuoretta, Mutta Akin rikokset taitaa olla yli 10 v sitten tapahtuneita. Eli vanhentuneita.
KADI ollut 10 v suomessa
se mitä on tehnyt
8922
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
kauan sitten. turhaa enään miettiä niin vanhoja juttuja.
valehtelemisen vuoksi hän lähtee, ei menneisyyden! Turha siellä on miettiä mikä on vanhentunutta ja mikä ei. Sonkajärven Mobutu valehteli ja on päivåänselvää että tollaset pois kisaamasta rahapalkinnosta
"vanhentunut". Aki on käsittääkseni saanut tuomiot rikoksistaan, joten ne on sovitettu. Samoin on Helin rikoksien laita. Jos Kadilla on juttuja kesken, niin silloin tilanne on toinen. Vanhentunut-käsite liittyy tiilanteeseen, jossa rikoksen tekohetkestä on kulunut lain määrämän vanhentumisajan ylittävä aika ja sen takia rikoksen tekijää ei voida saattaa enää lainmukaiseen vastuuseen kyseisessä rikoksessa.
Kannattaa muistaa myös se, että olivatpa rikokset ja tekijät mitä ja ketä tahansa, niin tuomiovaltaa ei ole kenelläkään yksityisellä kannsalaisella!!! Jos yksityinen kansalainen julistaa tuomiota jollekin yksityiselle henkilölle näin julkisesti, niin hän mitä todennäköisimmin syyllistyy itse rikokseen!
kuin Akin rikoksiin ja Kadin tekemisiin, jotka kiinnostavat yhtä paljon kuin muiden asiat.
Jos sitä tarkoitit. Mutta mistä voi tietää mitä yritit sanoa. Mistä olet saanut päähäsi, että Kadilla olisi "juttuja kesken"?
tiedoksi, Kadilla ei ole rikoksia, kylläkin pöljäilyjä
eikö voitaisi keskustella niistäkin, eikä vain
Akin ikivanhoista jutuista.
Kadi on pöljäilyistään kertonut tuotannolle...siinä se pieni ero. ;D Jaa mistäkö tiedän,no sitä MINUN ei tarvitse kertoa... ;D
Ehkäpä näin DEJAVUU-UNEN !!!
Kadi on VAHVOILLA HANGILLA ;D
joka on vähän yli yksi vuotta. Olisi kertonut sen vahingossa bb:ssa, alkuvaiheessa.