Voi Aki jatkaa

on tapa tehdä bisnestä ja uskon kilpailijoiden lähtökohtien olleen tiedossa.
Yhteiskunnassa on paljon pahempia rikollisia. Mm. valkokaulusrikolliset, joita systeemi suojelee.
Esim. Akin lapsuuden ajan kotipitäjän valttesmanni, jonka aikaan saannokset ovat paljon suurempia.
Aki on myös sovittanut rikoksensa.
Pohjimmiltaan sympaattinen kaveri.
2164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Aki on jo rikoksensa sovittanut 15 vuotta sitten, pitääkö siitä rangaista koko loppu elämän...ei hän sentään mikään murhamies ole.
Kuulehan sen jo puheista ettei hän enää mikään rikollinen ole.

Äänestä

Annetaan Akille Anteeksi.
Varastaminen on rikollista, mutta jos Aki on parantanut elämän tapansa, niin häntä pitäisi kannustaa. Akin pitäisi kyllä vähän vähän olla rahallisempi, jos harmittaa ja siistiä kielenkäyttöään.
Aki ei ainakaan ole lyönyt lehtien mukaan ketään tai tehnyt muutakaan väkivaltaa tai sortoa.
Se olisi ihan kamalaa, sitä ei voisi hyväksyä.
Väkivaltarikoksista rangaistukset pitäisi olla tuhat kertaisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


koko BB kirjoitti:

on tapa tehdä bisnestä ja uskon kilpailijoiden lähtökohtien olleen tiedossa.
Yhteiskunnassa on paljon pahempia rikollisia. Mm. valkokaulusrikolliset, joita systeemi suojelee.
Esim. Akin lapsuuden ajan kotipitäjän valttesmanni, jonka aikaan saannokset ovat paljon suurempia.
Aki on myös sovittanut rikoksensa.
Pohjimmiltaan sympaattinen kaveri.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu