Eli, miten saan moottorin koon tekstin, tässä tapauksessa 1.8 ja ehkä ottaisin vielä sanan astra pois takaata..
Eli täytyykö mennä opel liikkeeseen vai voiko ite ottaa, irti taitaa lähteä,mutta miten peitän sopivalla maalilla tämän paikan. Ja auton väriä (tumman punanen) ei helpolla löydy joten??
Eli täytyykö mennä opel liikkeeseen vai voiko ite ottaa, irti taitaa lähteä,mutta miten peitän sopivalla maalilla tämän paikan. Ja auton väriä (tumman punanen) ei helpolla löydy joten??
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos auto on Astra G, merkit on kiinni teipillä joten revi irti vaan. Liimat lähtevät liuottimella irti pellistä.
Astra G on. Helpolla näyttää lähtevän mutta jatkosta en tiedä vielä..
Ainaskin minä olen irroittanut nää "tarrat" lämpöpuhaltimen ja liuottimen kanssa, eikä maalipintaa jäänyt mitään jälkeä.
Mä otin mun autosta (vectra B) kaikki muut merkit pois paitsi opel merkin keskeltä jossa on reijät. Kuumailma puhaltimella ensin lämmitin varovasti ja sitten vain lastalla pois. Sitten käytin auton ns. kiillotuksessa. Kiillotuksella auton pinnasta poistetaan "kuollut" maali ja se palauttaa autolle alkuperäisen värin. Tällätavalla ei ainakaan minun autoon jäänyt minkäänlaisia liima jälkiä. Tämä ei tietenkään ole ainoa oikea tapa.