aki joutui pois talosta koska ei ollut kertonut totuutta tuotanto tiimille rikosrekisteristään.. onkohan kukaan katsonut seiskan sivuilla helin haastattelua ennen taloon menoa?? juontaja kysyi onko rikosrekisteriä..heli sanoo ei ole..
heli pois talosta myös
9
759
Vastaukset
- saa....
Valehdella, tuotannolle ei.
- ettekö haluu tajuta vai oot...
niin... juontaja kysyi... mitä sil on välii.ei juontaja tee valintaa=)
kyse on siitä mitä kertoo tuottajatiimille.
heh heh. - papparainen
heli kertoi talossa avoimesti vetäneensä jotain pannuun mutta akissa ei ollut vielä lähtiessäkkään miestä tekemään niin.
- RITULIINI
Katoin justiin sen sanman haastattelun siinä se vain väitti etta rikosrekisteri on puhdas se on kaikka muuta kuin puhdas
- onko nyt
mennyt sinulla vellit ja puurot sekaisin???
- vetää sen
johtopäätöksen, että ääliöitä saa potkia päähän koska siitä rehellisesti kerran puhuu ja maksaa pienet sakot ?
Ei ole siis moraalisesti arveluttavaa pitää sellaista ihmistä näytillä talossa?
Onneksi Heli oli reipas eikä välehdellut mistään tuotantotiimille.
Tietävätkö ne muuten, että Heli seurustelee?
AI NIIN ...sillekin on olemassa ihan uusi termi nykyään...ja sehän onkin tapailee.
Kun tapailee jotakuta voi yhä sanoa olevansa SINKKU.
Tietääkö tuotantotiimi myös, että Heli ei enää opiskele vaikka niin väittää?
MISSÄ ON NE TISSIT?- Fikzu
Ymmärrän hyvin, että jos on valehdellut tai salannut asioita tuotantotiimiltä, hän joutuu ulos. Harmittaa kyllä, että Aki joutuu pois. Enkä edes usko, että kyse on rasismista. Heli taas on kertonut OSAtotuuden. Sen, että hän on joutunut syytteeseen pahoinpitelystä, MUTTA kertoiko hän tuotantotiimille, että hän on pahoinpidellyt muitakin ihmisiä kuin vain häntä, jonka vuoksi hän joutui syyteeseen? Muista tapauksista hän ei vain ole joutunut syyteeseen. Kertoiko hän, että hän "tapailee" jotain miestä? Entäs miten ne opiskelut? Joo, eipä tämä tuotantotiimin toiminta täysin loogista näytä olevan...
- omituista touhua
Fikzu kirjoitti:
Ymmärrän hyvin, että jos on valehdellut tai salannut asioita tuotantotiimiltä, hän joutuu ulos. Harmittaa kyllä, että Aki joutuu pois. Enkä edes usko, että kyse on rasismista. Heli taas on kertonut OSAtotuuden. Sen, että hän on joutunut syytteeseen pahoinpitelystä, MUTTA kertoiko hän tuotantotiimille, että hän on pahoinpidellyt muitakin ihmisiä kuin vain häntä, jonka vuoksi hän joutui syyteeseen? Muista tapauksista hän ei vain ole joutunut syyteeseen. Kertoiko hän, että hän "tapailee" jotain miestä? Entäs miten ne opiskelut? Joo, eipä tämä tuotantotiimin toiminta täysin loogista näytä olevan...
Kyllä on omituista touhua tuotantotiimiltä, jos ei Heli saa passitusta pihalle!! Sehän on valehdellut myös päin pläsiä tuotannolle. Heli pihalle myös!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17622339Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant759542Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.337534Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va826355SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1856024Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot445031HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084666Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014416Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo912122Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821399