Matkalaukuista

Oon aina lentäny vain matkatoimistojen kautta, mutta nyt olisin lähdössä Helsingistä Munchenin kautta Istanbuliin. Matkaliput maksais n. 400, ymmärtääkseni meno-paluu. Pitääkö matkatavaroista maksaa erikseen lipun hinnan lisäksi? Entä kun vaihdan konetta?
2513
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ei voida kertoa mistä yhtiöistä on kyse ja ovatko lennot samassa varauksessa vai täysin erikseen hankittuja.

Äänestä

on vain yksi lippu niin laukut menee jopa perille Istanbuliin, jos ei niin itse siirrät ne Munchenissä mutta eri maksua ei mene jos ei ole ylipainoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nipander kirjoitti:

Oon aina lentäny vain matkatoimistojen kautta, mutta nyt olisin lähdössä Helsingistä Munchenin kautta Istanbuliin. Matkaliput maksais n. 400, ymmärtääkseni meno-paluu. Pitääkö matkatavaroista maksaa erikseen lipun hinnan lisäksi? Entä kun vaihdan konetta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu