Moi!
Kaipailisin hyviä koristeluvinkkejä pikkujouluihin.
Tänään päätimme työpaikalla, että juhlat pidetään 70-luvun (disco)teemassa. Kuulostaa kuluneelta aiheelta, mutta meistä kukaan ei ole vielä ollut 70-lukubileissä ja suurin osa meistä on syntynyt 70-luvulla, siksi tämä aihe.
Pukeutumiseen tuntuu löytyvän ihan hyviä vinkkejä netistä, mutta jos niitäkin on tarjolla, niin mielellään otan vastaan. Mistähän saisi hyvän tähän tyyliin sopivan peruukin?
Juhlat tulevat olemaan suhteellisen pienet (max. 25 henkeä). Ruoka ja ohjelmapuoli kyllä hoituu, mutta koristeluideat puuttuvat lähes kokonaan. Kankaita tietysti pyrimme hankkimaan, mutta mitä muuta? Peilipallo varmaankin.
Onko muuten se lapsuudessani lähes joka kodissa ollut mustapohjainen kirjavakuvioinen kukko-koriste enemmän 70- vai 80-luvun juttu? Onko jollakin muistikuvaa?
Minkälaisia astioita silloin oli?
Kiitos kaikille vastaajille! :)
pikkujoulut 70-luvun discoteemassa
leena78
1
554
Vastaukset
- ehdottaja
Heii..
Eikö tuohon voisi sisällyttää jonkinlaisen tanssiopetus-jutunkin...ja tietenkin 70-luvun musiikkia ja sen ajan tanssityylejä. Otettiin joskus polttareihin kyseisestä lajista opetusta, ja kaikilla oli tosi hauskaa. Jäi hyvä fiilis ja mieli. Eli sopisi varmaan pikkujouluihinkin. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1396609
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1495709- 1234861
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.434470Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?523872- 623041
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.522936Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m242352- 352228
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢152187