250 D - 86

Pyydän neuvoa. Tyhjäkäynnillä koko auto heiluu "keikkuu" ikävästi. Olisiko rättinivel vaihdon tarpeessa, vaiko moottorin kumityynyt.
Kiitos jo etukäteen.
2308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei se ainakaan rättinivel ole
kardaani ei pyöri tyhjäkäynnillä
mulla oli 250 moniventtiili
automaatti ja siinä ilmeni moottorin
kumityynyyn hajoaminen kun laittoi
pakinpäälle

Äänestä
  • Itselläni samanlainen 5 pyttynen tuntui joskus kylmänä keinuttavan koko autoa, ennenkuin löpö alkoi palamaan kaikissa sylintereissä. Syynä pimeä hehkutulppa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietämätön kysyy kirjoitti:

Pyydän neuvoa. Tyhjäkäynnillä koko auto heiluu "keikkuu" ikävästi. Olisiko rättinivel vaihdon tarpeessa, vaiko moottorin kumityynyt.
Kiitos jo etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu