Mistä te tunnistatte että onko joku nainen naisista kiinnostunu? ...homon saatan tunnistaa helposti äänestä, eleistä jne. mutta naista en. Millaset on sellasia seikkoja, joista tunnistat?
Mistä tunnistaa?
help me
92141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
puheista, tavoista. Ei ole olemassa tarkkoja määritelmiä joiden mukaan voi lesbon tunnistaa, mutta jos vähänkin osaa ihmisiä lukea niin asia helpottuu huomattavasti. Kun kadulla ohitat naisen ei ole mitään takuuvarmaa keinoa todeta mikä hän on naisiaan. Valitettavasti elämä ei ole ihan niin yksinkertaista että kaikkeen asiaan on pilkuntarkat ohjeet.
minäkään, mutta voi vain arvailla ilmeiden perusteella kai lähinnä. Vaatteet, ulkonäkö, hiusten pituus, meikki tai ei, mitä niistä voi päätellä ei mitään.
Katso silmiin, oletko saanut lämpimän katseen takaisin, sellaisen joka kietoo kädet ympärille, vaikka olet metrien päässä, mene lähemmäs, tunne kuinka se vetää sinua puoleensa ja sinulle tulee tukala olo, mutta et voi vastustaa, se ei ole äidinrakkautta vaan elävää kiinnostusta sinun persoonaasi kohtaan, millään muulla ei tunnu olevan väliä, se on erilainen kuin toisilta naisilta saamasi katseet, kyllä sinä sen tiedät kunhan uskaltaisit myöntää itsellesikin.
katseet kertoo kaiken.Kukaan ei pysty loputtomiin huijaamaan.Tuijotelkaa toisianne!
voi kyllä päätellä jotain. Mut miksi naisten on niin vaikea kertoa kiinnostuksensa toista naista kohtaan? Aatelkaa hetskuja, kuinka helppoa heillä on.
joillain voi olla kaapista ulos tulo -ongelma? ei se välttämättä oo niin helppoa myöntää muille, tai itselleen, että tykkääkin tytöistä. muille itseasiassa vieläkin vaikeampi..
kato mua silmiin, niin hieno sanoma ja kaikki yritetään pilata ;), voi noita lämpimiä katseita, hukkuu kun meren aaltoihin..
Mitähän tuohon nyt sanois, jotenkin sen vaan vaistoaa toisesta. Joku sen toisen asenteessa, katseessa, suhtautumistavassa sinuun on erilaisempaa ja lämpimämpää kuin muiden. Mutta tämähän edellyttää usein tutustumista, ennen kuin voi toisesta mitään arvella. Pelkästään sen perusteella miltä jokin näyttää kävellessä kadulla vastaan, ei oikein voi sanoa mitään. Katseesta kai sen parhaiten huomaa, pidemmät katseet, laajentuneet silmät, vilkuilu toisen suuntaan jne.
Minä tajusin tämän asian kautta ystäväni kiinnostuksen naisiin.
Tyttöporukka liikenteessä ja kun yksi mies henkilö tuli joukkoon lähes koko hetero lauma alkoi viekotella miehen edessä...paitsi minä ja hän katsoimme sen kaaoksen aikana toisiamme silmiin.
Eli useasti tytöt rupeaa siihen mieheen tekemään vaikutusta, vaikka yrittävät sitä piilotella.
Lesbot tekevät naisiin vaikutusta. Minäkin olen aina ollut jonkinsortin naistennaurattaja, mutta jos mies tulee huomionhakuisena paikalle alan huomaamatta kilpailemaan tyttöjen katseista.
yritän kovasti vaan aina se nainen kääntää mun pään, ihanaa eikä sille haluakaan mahtaa mitään.