tää ei ole myynti ilmoitus enkä ole pyörää myymäs olisin vaan utelias tietää mikä olisi hd:ni tämän hetkinen hinta eli paljonko maksaistte kyseisestä pyörästä.elikä
883 sporster custom (xl883c) vm 01.ajettu 41000km
huollot tehty liikkeessä.öljyä ei vuoda.ei ole kaaduttu.alkuperäisessä ja moitteettomassa kunnossa
883 sporster custom (xl883c) vm 01.ajettu 41000km
huollot tehty liikkeessä.öljyä ei vuoda.ei ole kaaduttu.alkuperäisessä ja moitteettomassa kunnossa
Vastaukset 10
Vanhimmat
3500 e
on hinta, jos se käy, eikä ole räpelletty pilalle.
Uuden sporsterin saa 9000 e hintaan.
---siis mielestäni noin vanha maksaa alle 3000 e.
Tai sitten ostaisin ton uuden.
( käteishinta voisolla alle 9000 e...)
---ei kannata vanhoista maksaa kun uusia saa.
Kerro nyt paikka meillekin. Viime vuonna joku kirjoitteli, että uusi 1200 Sporster lähtee hintaan 12.800 eceä muutei koskaan suostunut sanomaan paikkaa. Sun pyöräsi hinta lienee siinä alkaen 7500. Kunnosta riippuen
mistä niitä saa ostaa mainitsemaasi hintaan!
http://www.harley-davidson.fi/index.php?sivu=mallit&malli_id=1
Tuohon hintaan lisäät vielä hengitysmuutoksen n. 1500€ muut hilut mieltymysten mukaan.
uutta pyörää kukaan rupee muutteleen. On kait siinä pakoputket jo ostettaessa, jos ei niin jätä kauppaan.
täältä löytyy sulle 3500 tää punanen musta maksaa 4000€
http://picasaweb.google.com/minkkinens/SportsteritNov07?authkey=xwvVePBYeSo
Hinta 3-4000 € ,rahan menoa edessä joten ei järkee enempiä maksaa,työt tulee muutenkin kaupanpäälle.
ja kättä päälle.
Vanha paska mikä paska.
Ei kannata täällä tuollaista kysellä...
Mene vaikka HDCF:n palstalle kyseleen...
Syksy tietenkin huono myynti aika keväällä MP messujen jälkeen parasta aikaa...
Täällä persaukiset tarjoaa yli varojensa liekkös es tarjoajilla kortiakaan millä ajaa...
Ja mitäs pyörän arvolla on väliä jos ei ole myymässä, tunnearvoa ja ajomuistojahan ei rahassa mitata...
Se on sama millä ajaa kun itse ajaa mistä pitää ja antaa muidenkin ajaa millä haluavat vaikka potkulaudalla...
jonkin 7000-7300 euroa vois olla passeli hinta jos pelaa ja käy ok. Sporia on pirukseen myynnissä ja kierto on kovaa, se tuppaa laskemaan hintaa kun ne on monesti välietappina big twiniin.
Muutenkin alkaa olla markkinat aika kyllästymispisteen lähellä, tuonti on kovaa ja vanha kalusto ei romuttamolle hevillä mene. Tallin nurkissa niitä sit onkin monilla useita.
Vielä hinnat on pitänyt kohtuullisen hyvin mutta kun kyse on kysynnästä ja tarjonnasta niin markkinat hoitaa asian kuntoon ennemmin tai myöhemmin.