Siemenssejen saatavuus

Mies.Malmberg

Hei kaikille kännyn nyplääjille,

Itselläni oli Siemens CX75 ja siihen pelit ja vehkeet (datakaapeli sun muut). Nyt kuitenkin näyttö meni ryyppy/metsä reissulla rikki, ja pitäisi itselle ostaa kai uusi luuri (ja siskon pojalle kans). Onko Siemenssejä enää saatavissa? Kun noita lisälaitteita on niin ois kiva käytellä. Oishan mulla myös kytky A60, mutta sen unlockkaus kai ei onnistu, edes datakaapelilla, joten se on käyttökelvoton [siskon pojan mukaan].

Odottelen innolla vastauksia!

-M.M-

5

1606

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siemens M65

      puhelimeen akkua mutta lujassa tuntuu olevan. Joko Siemens kännykät ovat historiaa??

      • anonyymin kirjotus väkerrys

        joo näi on näköjään päässyt käymään että siimenssin saatavuus alkaa olla suomessa ainaki jo nolla ja sitä olen ihmetellyt että miksi niin on.


      • meni
        anonyymin kirjotus väkerrys kirjoitti:

        joo näi on näköjään päässyt käymään että siimenssin saatavuus alkaa olla suomessa ainaki jo nolla ja sitä olen ihmetellyt että miksi niin on.

        Konkurssiin... ehkä sen takia.
        Siemensin puhelimetkin on monesta paikkaa otettu pois myynnistä. Eikä Siemensiltä ole tullut uusia malleja. (ainakaan Suomeen)


    • Saksan eBaysta löytyy varaosaa useampaankin lähtöön. Muistaakseni näyttö oli sama kuin cx65:ssa. En tosin ole täysin varma. On muitakin erityisesti varaosiin erikoistuneita saksalaisa liikkeitä. Sopivasti kun sattuu, niin postikulut ovat n. 5-15€ (kirjekuori)

    • Kartsa8911

      ->Itselläni oli Siemens CX75 ja siihen pelit ja vehkeet (datakaapeli sun muut).

      Itelläni kans toi sama puhelin..oliko sulla headset siihen ja jos oli niin miten sait yhdistettyä headsetin ja puhelimen toisiinsa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      30
      1189
    2. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      67
      829
    3. Miten yksi ihminen

      Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,
      Ikävä
      42
      753
    4. Työttömiä suomalaisia ei saa töihin

      Ei hakemuksen hakemusta suomalaisilta ammattilaisilta, Piti sitten filippiiniläisiä palkata. https://www.is.fi/talouss
      Maailman menoa
      277
      614
    5. Luonnollisuus

      Ja luonnonkauneus on kaunista.
      Ikävä
      91
      609
    6. P*skimmat palstalaiset kautta aikojen äänestys

      Nyt kaikki peliin, ilman parasta, ei ole p*skinta! Muistetaan mainita myös ne piileskelevät pirulaiset! 🤓
      Sinkut
      139
      606
    7. Toivotko jotain tapahtuvan

      Että saisit kaivattusi vaimoksesi?
      Ikävä
      52
      516
    8. Mikä on hänen nimen viimeinen tavu?

      🎣🎣🎣🎣🎣
      Ikävä
      38
      510
    9. Et siis halua

      enää nähdä minua? Lupaan sitten pysyä pois. Ja jos vahingossa satutaan samaan paikkaan voit uskoa että en sitä tahallani
      Ikävä
      47
      510
    10. Olet lihonut kuin pullataikina

      Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?
      Ikävä
      34
      497
    Aihe