omituinen juttu alapäässä

kyselisin ihan sellaista että onkohan normaalia et alapää on kovin turvonnut sisältä päin rv 26? tiedän että turvotus on normaalia,mutta itsellä sisällä ns este eikä sen takia seksi ota onnistuakseen. neuvolasta en viitsi kysellä siksi olisi mukavaa jos joku vastaisi asiallisesui! :)
2643
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minulle on sanottu että muutoksia tapahuu koko ajan vaikka ei raskaana olisikkaan ja tietysti raskaana on pakkokin tapahtua ihan synnytyksen takia .
Joskus ihmettelin kun yhdynnän jälkeen näytti kuin "sisukseni olisi revenneet"...Sanoivat immenkalvon reunusten muuttaneen muotoaan tai jotain sinne päin.
Ei ne sinua naura pihalle jos kysyt ja pakkohan sinuun on käydä muutenkin ala tutkimuksiin muutenkin raskauden aikana niin siinähän se kysyminen sujuu ihan ohimennen heittona...

Äänestä

Kuulemma on ihan normaalia, mulla ihan sama juttu, ollut jo muutaman viikon, nyt rv25 3. Yhdynnässä kannattaa käyttää liukuvoidetta niin sujuu edes vähän paremmin...vaikka onkin kaikki paikat herkkinä ja turvoksissa ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eskoista odottava kirjoitti:

kyselisin ihan sellaista että onkohan normaalia et alapää on kovin turvonnut sisältä päin rv 26? tiedän että turvotus on normaalia,mutta itsellä sisällä ns este eikä sen takia seksi ota onnistuakseen. neuvolasta en viitsi kysellä siksi olisi mukavaa jos joku vastaisi asiallisesui! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu