alapää

huomasin eilen alapäässä aikas ison kokoisen pahkuran joka on tosi kipeä.eipä oo ennen ollu semmosta tuli illemmalla nivusetkin toisi kipeiksi onkos kellään tietoo mikä hitto se vois olla.oon menos huomenna lääkäriin.se pahkura on häpyhuulissa ja toinen huulikin on turvoksissa.
1297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Raskauden aikana niitä pahkuroita saattaa tulla. Liittyy käsittääkseni jotenkin hormoonitoimintaan. Itselläkin oli samanlainen, hävisi itsekseen muutamassa päivässä kun sen antoi olla rauhassa. ( piti vaan huolta puhtaudesta, ja itse laitoin siihen bebanthenia). Toinen mikä voisi aiheuttaa kyseisen vaivan on karvojen ajelu. Eli kyseessä saattaisi olla tulehtunut karvatuppi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mamma 2008 kirjoitti:

huomasin eilen alapäässä aikas ison kokoisen pahkuran joka on tosi kipeä.eipä oo ennen ollu semmosta tuli illemmalla nivusetkin toisi kipeiksi onkos kellään tietoo mikä hitto se vois olla.oon menos huomenna lääkäriin.se pahkura on häpyhuulissa ja toinen huulikin on turvoksissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu