Mistä osat koneeseen?

Mikä olisi hyvä(= edullinen) ja luotettava paikka hankkia osat koneeseen? Tarkoituksena olisi tehdä koko kone alusta asti, eli kaikki osat olisi hyvä saada samasta paikasta. Yhden yksittäisen osan edullisuudella ei ole siis niin merkitystä, vaan kokonaishinta ratkaisee.

Kuinka on verkossa toimien kauppapaikkojen laita, kun minulla ei ole niistä minkäänlaista kokemusta? Voiko luottaa ja toimiiko takuu?
6551
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

www.beesting.fi on aika edullinen paikka, sieltä minä tilasin.

Äänestä

En suosittele beestingiä. En jostain syystä luota sen firman takuuseen, taikka Viron
tietotekniikan laatuun

Äänestä

Käyppä katsomassa www.verkkokauppa.com

Äänestä
  • Viimeisin kone on kasattu tilaamalla osat tampereelta Bulldogista. On mainiot sivut ja infoa riittää komponenteista ihan tarpeeksi. osoite www.bdog.fi myöskin verkkokauppa on asiallinen putiikki. Enempi taitaa löytyä näitä liikkeitä kun katsot mikrobitin hintaseurannasta mukana olevia putiikkeja.

    Äänestä

  • shuttle X kirjoitti:

    Viimeisin kone on kasattu tilaamalla osat tampereelta Bulldogista. On mainiot sivut ja infoa riittää komponenteista ihan tarpeeksi. osoite www.bdog.fi myöskin verkkokauppa on asiallinen putiikki. Enempi taitaa löytyä näitä liikkeitä kun katsot mikrobitin hintaseurannasta mukana olevia putiikkeja.

    Bulldogin kaupan löysin itsekin jo ja ainakin nettisivujen perusteella vaikuttaa olevan paras netistä löytyvä paikka. Ajattelin silti kysyä kokeneemmilta neuvoja, kun ei uskalla kuitenkaan pelkkään hyvään ulkoasuun luottaa. Onko kellään kokemuksia, kuinka esim. takuu- tai muut vastaavat asiat Bulldogilla hoituu?

    Ainakin tuosta Verkkokauppa.com:sta olen kuullut hieman huonoa palautetta juuri takuuasioiden suhteen.

    Äänestä

Aika monella liikkeellä on ostoskori verkossa. Kerää tuotteet sinne ja laita hinta ylös.Älä paina TILAA nappulaa kuitenkaan. Tee sama muissakin liikkeissä joilla on tämä mahdollisuus ja vertaile hintoja. Itse olen ostanut suht paljon osia www.mikromaja.fi liikkeestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


no minä kirjoitti:

Mikä olisi hyvä(= edullinen) ja luotettava paikka hankkia osat koneeseen? Tarkoituksena olisi tehdä koko kone alusta asti, eli kaikki osat olisi hyvä saada samasta paikasta. Yhden yksittäisen osan edullisuudella ei ole siis niin merkitystä, vaan kokonaishinta ratkaisee.

Kuinka on verkossa toimien kauppapaikkojen laita, kun minulla ei ole niistä minkäänlaista kokemusta? Voiko luottaa ja toimiiko takuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu