iltaa!
oisko porukalla myynnissä tai tietoo mistä vois löytää öljypohjan 600seen Hornettiin vm.98
oisko porukalla myynnissä tai tietoo mistä vois löytää öljypohjan 600seen Hornettiin vm.98
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ite vedin kans huolimattomasti kierteet paskax omasta hondasta,uus olis maksanu otolla vajaa 200egee ja käytettyä ei löytynyt mistään,ei suomesta eikä ruotsista joten vein hitsattavaksi ja uudet kierteet päälle,30 euroa ilman kuittii.
ok. niin vähän ounastelinkin että vaikee löytää ko.osaa. Minne veit hitsattavaksi? onko kestäny? eikös siinä saa irrottaa ainakin pakoputkiston että pääsee öljypohjaan käsiksi? oliko siinä miten kova savotta?
helsingin protoshoppiin vein hitsattavaksi.Hyvin on kestänyt,ei minkäänmoisia vuotoja näkynyt ja kilometrejä takana korjauksen jälkeen 2000km.
Ei varsinaisesti paha homma mut tottahan siihen aikaa vierähtää jonkin verran,vanhojen tiivisteiden kaapimiseen,putkiston irroittamiseen yms.
mut nythän on oikeen kivaa aikaa tommoselle kun ajokelitkään ainakaan tänään ollut mitään parhaimpia :)
Mitä sun öljypohjassa on vialla?
Mitä materiaalia ne sun hitsaukset olivat ? Onnistuuko siellä muutkin erikoishitsaukset ?
Itse olen hitsauttanut siellä mm. alumiinia. Kyllä kait siellä kaikenlainen hitsaus onnistuu. Käy katsastaa www.protoshop.fi