onko kokemusta hotellista haukkuvat ruokaa ja että ranta on pieni ja täys.
tuliko valittua väärä hotelli vissii ois ollu floresta parempi carmenin puolella?
playa blanca cay sun beach kokemuksia?
9
793
Vastaukset
- Reissannut
Joo, oikeassa ovat. Ruuasta saa mahatauteja ja olosuhteet ovat suorastaan kurjat. Ei pysty suosittelemaan, ei ainakaan lasten kanssa. Aikuiset nyt pärjää viikon- pari missä vaan. Onhan kauhea paikka....
- rapu
Oletko tosissasi? Että hotelli niin huono? Kerro lisää mikä siinä hotellissa mättää? Olemme menossa joulukuussa sinne...
- lasten kanssa
Nostan tätä keskustelua ylös. Eipä ole tuoreempia kokemuksia. Nyt suunnittelen ehkä tuohon hotellin matkaa ensi marraskuulle.
Kiinnostaisi nuo vesiliukumäet, onko ne auki koko päivän? Onko altaiden vesi kylmää? Entä sää noin yleensä marraskuun puolivälin paikkeilla, tarkeneeko ottaa aurinkoa? Aina kerrotaan, miten Lanzarotella tuulee.
Toinen vaihtoehto olisi Puerto Rico, joka on tuttu, aurinkoinen paikka, mutta lapsille Cay Beach Sun voisi olla monipuolisempi, kuin Puerto Ricon huoneistohotellit, joista ei oikein löydy lapsille tekemistä.
Jos olet käynyt tuolla, niin kertoisitko, onko käymisen arvoinen paikka (lapset 9,11v)? Oletko vilkaissut bookíng.com:in tai tripadvisorin arvosteluja? Nuo löydät googlettamalla hotellin nimellä. Booking.com:issa hotelli on saanut arvosanaksi 7.8 ja tripadvisorissa 4 täppää 5:stä eli ei tuo ihan surkealta hotellilta vaikuta. Tripadvisorissa hotellia oli arvosteltu 266 kertaa, joten jonkinlaisen kuvan nuo arvostelut hotellista antavat. Uima-altaasta ei sattunut kommentteja silmiini mutta sinulla lienee aikaa niitä etsiskellä. :)
Marraskuussa pitäisi olla lämmin sää ja merivesikin on vielä lämmintä. Ei Lanzarotella ihan aina tuule vaikka tuulinen saari se toki on.- lasten kanssa
Kiitos. Noilla jo pärjääkin aika pitkälle. No, vaikka minulla olisikin aikaa?? selata nettiä, niin uima-altaasta ei todellakaan löydy kommenttia.
Tärkeintä olisi tietää, onko altaan vesi oikeasti lämmintä ja lasten vesiliukuhärvelit toiminnassa.
Minulla näet sattuu olla kokemuksia siitä, että näin ei ole. Ja se loma ei ollut mitään lomaa, kun lapset vaikertaa että miksi ei pääse niihin liukumäkiin, kun ne kerran nököttää siinä altaan vieressä toimettomana. Tämä tapaus on kylläkin Alanyasta.
Nuo ilmat vain oikeasti arveluttaa, koska aina kun mainitaan Lanzarote, siihen liitetään kovat tuulet..
Mutta, Suomalasten kokemuksia vielä kaipaisin, niitä tuoreempia (remppa 2010?). Varsinkin, kun usein mainitaan, että meikäläisille jaetaan ne varjoisat huoneet puskien suuntaan :) - lämmin tuulahdus
En osaa noihin altaisiin sanoa taikka vesihärveleihin, mutta taannoinen lanzan lomamme oli aivan täydellinen. Joskus vielä haluan sinne uudelleen. Olen aiemmin lomaillut Teneriffalla ja Gran canarialla, pidin siitä ettei Lanza ollut vielä aivan niin turistipaikka.
Asuimme Playa Blancassa joka oli viehättäsä kylä. ja mukava oli myös piipahtaa Corralejon dyyneillä yhttenä päivänä helposti paatilla.
Tuulista. Oma matkamme oli vuodenvaihteessa, vuosi sitten. Oli todella lämmintä. Mahdollisesti vähän tuulikin, mutta tuuli ei ollut kylmää, tukan päästä irrottavaa, vaan lämmintä ihanaa tuulta.- lasten kanssa
Kiitos! Ollaan kyllä paljon matkusteltu, mutta Lanzarote on vielä näkemättä. Taidanpa tilata matkan.
- Lanzazzz
Esittelyvideo hotellista :
http://tarjousmatka.blogspot.com/2012/04/aparthotel-cay-beach-sun-playa.html- lasten kanssa
Kiitos vinkistä. Löysinkin tuon jo aiemmin. No, matka on varattuna. Palaan sitten joskus kertomaan kuulumiset. Ainakin paikka auringossa- palstalla sai kehuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku604796Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362189Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti551843- 1911822
Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1681560Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2871452Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2061260- 881179
- 2071172
- 651124