Päivätansseihin

lähden. Lueskelin aamulla palstaa ja totesin, että valitusta joka viestissä. Päätin, että lähden katsomaan päiväpippaloihin, onko vientiä. Saattaa olla,että illalla on yx valittaja lisää: kukaan ei hakenut, miehet olivat....stä, ikinä en enää mene... jne. See you!
12977
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

että hakijoita riittää!
Hauskaa päivää!

Äänestä

onnea matkaan! Uskon, että upeat urokset parveilevat ympärilläsi. Tappelevat suosiostasi. Pidä oikein hauskaa. Ja muistakin kertoa, millaista oli!

Äänestä

Tilapäinen hatutus on vakituisesti päällä.
Joskus.

Tule kertomaan kokemuksistasi, montako saatollepyrkijää hylkäsit. Pitikö isompia tuuppia pois pienempien tieltä.

Äänestä

Jokos alan kenkiä lankkaamaan.

Äänestä

kerro toki meille millaista oli, kun itse jaksan vain istua pyjama päällä kotona. Saikkua taas kuukausi uupumuksesta ja ilkeät vielä haukkuu, kun Tehyläisille ei riitä mikään.
Mutta oikein hauskaa päivätanssia, nauti meidänkin puolestamme, jotka emme pääse.

Äänestä

vielä tanssia ryskyttää, kun ei ole palannut.

Äänestä

jännittyneenä odotellaan kuulumisia.

Äänestä
  • kysymään samaa asiaa.
    Toivottavasti ei ole joutunut pahoille teille;)

    Äänestä

on keskiviikkoisin päivätanssit. En ole käynyt, koska ystävä ei tanssi. Kesällä oli suhteessa katko ja ajattelin jo lähteä, mutta tuli jokin este. Saisikohan yhtään kappaletta tanssia? Keväällä kävin yhdessä tanssipaikassa yksityistilaisuudessa ja yksi heppu tanssitti koko illan. Tiedä häntä vaikka itse olisin jo niin rohkea, että hakisin miehiä. Onhan ikää jo kertynyt.

Äänestä

kun olitta huolissanne. Lämmitti. Kysyntää oli, kun mie olen siellä nuoremmasta päästä (63 v.) ja aika keveäkenkäinen, huom. EI kevytkenkäinen. Eri asia.
Saatolle pyrki tasan yx herra, jonka tunsin ennestään, ja tarjouksen hyväksyin. Siksi ja sen takia vasta nyt ehdin vastaamaan. Nyt yksin peiton alle ja hihittelemään kaikkea tapahtunutta.....

Äänestä
  • asia, että vientiä oli. Minun täytyy nyt aloittaa aamujumppa videokasetilta, on kroppa kunnossa, jos tansseihin menen.

    Äänestä

  • hyvä kun et "väärän" peiton alle eksynyt. Tai miten kivaa olisi kehkeytynyt, koskaan ei voi tietää.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


aureliina kirjoitti:

lähden. Lueskelin aamulla palstaa ja totesin, että valitusta joka viestissä. Päätin, että lähden katsomaan päiväpippaloihin, onko vientiä. Saattaa olla,että illalla on yx valittaja lisää: kukaan ei hakenut, miehet olivat....stä, ikinä en enää mene... jne. See you!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu