Niin väärin!!

Täällä kun lukee näitä juttuja joissa lasta toivotaan NIIN PALJON.

Ja minä. Raskaana. Enkä todellakaan tätä äpärää halua, vaikka lapsen isä on maailman ihanin, mutta on tunnettu vasta niin vähän aikaa.

Epäreilu on tämä maailma.
3542
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Muuta en oikein osaa sanoa kuin että pidä se.

Äänestä
  • se on sellainen juttu että silloin kun ei toivo,tai edes ajattele raskaaksi tuloa..niin silloinhan se tärppää ja kun taas kokoajan miettii ja stessaa niin että enkö nyt millään tule raskaaks niin ei onnistu.

    Äänestä

Mä olen myös raskaana, väärälle miehelle. Aborttiakaan ei voi enää tehdä (rv19). Mieli hieman maassa. Miten ihmeessä tästä eteenpäin..? Tuntuu ettei kukaan ymmärrä, kaikki vaan hokee että mikä SIUNAUS tää onkaan. Joopa joo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


raskaana. kirjoitti:

Täällä kun lukee näitä juttuja joissa lasta toivotaan NIIN PALJON.

Ja minä. Raskaana. Enkä todellakaan tätä äpärää halua, vaikka lapsen isä on maailman ihanin, mutta on tunnettu vasta niin vähän aikaa.

Epäreilu on tämä maailma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu