Äiti haukkuu varhaismurkuks.. :D

Mua ärsyttää..oon 11v ja mä oon muuttunu ihan sikana viimevuodest! Raivoon kokoajan vanhemmille..ja aloin raivoo esim siitä et en päässy yhteen ainoaan Discoon :D:D Sit oks mitää keinoo mil saa vähennettyy itkemist..itken aika usein jostai ihan pienistä asioista..tänääki tuli kyynel silmää ku sain 7 matskun kokeist ja joudun kokoajan tukiopetuksee! Nii..tosiaan äiti sanoo mua varhaismurkuks ku käytän rintsikoit..sillon tällön meikkii ja tollee.. oks kellää sama tilanne?
4769
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minä olin sinun ikäisenä ihan kamala itkupilli. Melkeen joka päivä itkin jostain. Olise aika kamalaa. Mutta toisaalta oli minulla myös nauru herkässä. Ei sekään aina niin kivalta tuntunut, kun alkoi naurattamaan "väärässä paikassa".

Mutta minulla on ollut elämässä aika jolloin en osannut itkeä enkä nauraa, ja se oli vielä kamalampaa.

En voi mitenkään vähätellä harmiasi siitä että itku tulee liian herkästi, mutta usko pois, se ei ole ollenkaan paha asia, varsinkaan jos se itku tulee silloin kun olet yksin tai sellaisten ihmisten seurassa, jotka ymmärtävät itkuherkkyytesi.

Äänestä

Sinähän olet varhaismurkkuiässä.Alkava murrosikä saa tunteetkin hiukan pinnalle,tulee itkuherkkyyttä ja sauhuamista milloin mistäkin asiasta.Oma tyttäreni ihmetteli tätä myös pari vuotta sitten.Pahin sauhuaminen ja ovien pauke alkaa nyt kai olla ohi ja aletaan hiljalleen aikuistua.Ole ihan rauhassa,nuo tuntemukset ovat asiaan kuuluvia.

Äänestä

sama juttu. Oon ittekki 11v. Välil muaki itkettää iha sairaast ja välil nauran turhaa.

Äänestä

Ole onnellinen ettei hän sano sinua myöhäismurkuksi! (= Itse ole 12v (täytin pari päivää sitten) minulla on rinnat ja lantioakin. Käytän rintsikoita ja minua alkaa itkettää jos minua ymmärretään väärin tai opettaja ei ymmärrä minua. Sitten kaikki muuttuu hankalaksi kun ope käsittää väärin aikeeni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


IPse kirjoitti:

Mua ärsyttää..oon 11v ja mä oon muuttunu ihan sikana viimevuodest! Raivoon kokoajan vanhemmille..ja aloin raivoo esim siitä et en päässy yhteen ainoaan Discoon :D:D Sit oks mitää keinoo mil saa vähennettyy itkemist..itken aika usein jostai ihan pienistä asioista..tänääki tuli kyynel silmää ku sain 7 matskun kokeist ja joudun kokoajan tukiopetuksee! Nii..tosiaan äiti sanoo mua varhaismurkuks ku käytän rintsikoit..sillon tällön meikkii ja tollee.. oks kellää sama tilanne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu