Minulla on zyxel modeemi. Laite ei löydä adsl linjaa. Vilkuttaa hetken ja sammuu ja sama toistuu. Olen koittanut telewellin modeemilla ja linja löytyy heti. Missähän vika? Jos jätän modeemin päälle ja katson 30minuutin päästä niin linja voi lla löytynyt mutta nettiin en pääse. Asetukset pitäisi olla oikeat.
zyxel
Ternog
31039
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
hallinnassa niitä selaimella katsomassa. Pitää olla operaattorin antamien asetusten mukaan. Vasta viime viikolla törmäsin A-Linkin modeemiin, joka ei tarjoillut ip:tä lainkaan uutukaisen Vistan suuntaan.
Wizardin avustamana ne tuli kuntoon.
Olen laittanut asetukset soneran mukaan, mutta ei auta. En oikein tiedä mikä on.
Kannattaa ehkä ihan ensi töikseen hakea päivitys. Ota sellainen, jossa on oikeat asetukset suoraan. Silloin ei tarvitse itse kuin hienosäätää jokunen asetus.
Huom. Exe-päivitys vaatii toimiakseen, että et ole vaihtanut vielä salasanaa asetuksista. Jos olet, niin muuta takaisin 1234.