itsemurha foorumi

missä täällä on itsemurha foorumi?
81479
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

kun itsemurha mielessä? Voitaisiinko me jotenkin auttaa Sua? Masennus aiheuttaa itsetuhoisia ajatuksia. Kokemuksia munullakin ja monella muulla,
ehkä voitaisiin yhdessä pohtia miten jaksaa elämässä
eteenpäin. Kirjoittele!

Äänestä

Kyllä rajatilapersoonallisuuden ja monia muitakin VOI hoitaa vitamiineilla ja VARsinkin aminohapoilla. Itsekin oon ollu monta vuotta jakautunu osiin, nyt sitten n.kuukausi sitten rupesin syömään 5-HTP tä ja L-tyrosiinia. Sillä se homma hoitu.Ihme(ellistä). Mut jos noita itse kokeilette, niin vinkki: näihin kamoihin kehittyy toleranssi. Tutkikaa esim. alkoholismiin liittyvää tuotannon rataa: alkoholi nostaa dopamiinin ylös,mutta aivot yrittää korjata tilannetta poistamalla dopamiinireseptoreita,joita ei vältt. saa "ihan heti" takas. Eli pitäs olla juomatta ja esim. tupakoimatta monta vuotta (kaikki huumausaineet nostavat ja tuhoavat aminohappo dopamiinia(tyrosiini dopamiinin esiaste,josta kroppa valmistaa dopamiinia)...) Serotoniinia myös? tuhoaa? 5-HTP on serotoniinin esiaste
Kokeilkaa ny tsiisus eka näitä jos on piän kans ongelmia... mulla huonoja kokemuksia mielialalääkkeistä... monilla muillakin. KAtkasevat langan.
Niin siis että jos ruette syömään näitä 5-HTP ja tyrosiinia, niin voitte eka päivänä ottaa vaik puolikkaan kapselin, huomaatte heti eron. Ja sitten laskette annosta niin vähäksi ku mahdollista, ettei se toleranssi nouse niin pian. Onnea ..koittakaa jaksaa *.
Ps. näitä ei voi syödä yhdessä mielialalääkkeiden kanssa

Äänestä

seuraan. Ihan perseestä tällaisten kanojen ja kukkojen keskuudessa, siis apinoiden planeetalla.

Äänestä

Tämä on, tapan itteni mutta en ihan heti.

Äänestä

Muovipussi päähän, se on helpoin keino

Äänestä
  • Tänään ajattelin tuota muovipussihommaa. Vaatiiko se rohkeutta tai itsensä tainnuttamista? Ei sillä, että nyt siihen olisin päätymässä, muta ajatuksen tasolla olen keinoja hakenut, kun en tiedä yhtään hyvää syytä jatkaa. En kykene luomaan itselleni mitään elämisen arvoista elämää. Olen yksin ja kohta viisikymmentä. Puoliso lähti toisen matkaan. Jäin työttämäksi, enkä usko oman alani töitä enää saavani. Olen myös lannistunut vastoinkäymisistä. Terapeutti yrittää valaa uskoa, mutta tietänee omat sanansa valeiksi. Kertoo, että opin pitämään paremmin puoleni. Minusta se olisi pitänyt osata jo nuorena. Nyt siitä ei ole enää hyötyä. Pari tuttua on päätynyt itsemurhaan. Toinen onnistui ehkä vahingossa. Toinen ei, muttei hänestä tule enää koskaan itsestään huolta pitävää ihmistä. En halua kuolla köyhänä ja yksin. Nyt voisi joku hilata raatoni nopeammin nurkista.

    Äänestä

Kyllä se tämä Masennus -palsta on, ellet sitten Japania osaa?

Äänestä

heh hyvä mainos googlelta kysyjän alapuolella :) Poistin ylimääräset textit


missä täällä on itsemurha foorumi?




Se on lähempänä kuin uskotkaan. Alä epäröi, vaan hyppää mukaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jarkko234 kirjoitti:

missä täällä on itsemurha foorumi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu