Äikän pisteistä....

Kuinka paljon 63:lla pisteellä voi saada?
Voiko saada edes c:tä?
6661
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

että magnan raja oli 62 pistettä. Mutta kun oli ensimmäinen kerta, niin ei tiedä kuinka tuo nyt muuttuu.

Äänestä
  • Eräästä toisesta keskustelu foorumista ymmärsin, että M:ään tarvitaan vähintäänkin se 70 pistettä mutta hyvä jos näin ei olisi :)

    Äänestä

..nähtävästi paljoa pisterajoihin tutustunu..

Äänestä
  • Keväällä C:n alaraja oli 45 ja M:n 62 pistettä.
    Näin mulle sanottiin koulusta

    Äänestä

  • Niin tuossahan on siis viime kevään pisterajat, mutta ne voi tietenkin muuttua. Luultavasti nousee hieman, koska nyt kirjoittaneet olivat ehtineet ehkä paremmin valmistautua tekstitaidon kokeeseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pettynyt kirjoitti:

Kuinka paljon 63:lla pisteellä voi saada?
Voiko saada edes c:tä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu