Onko kukaan teistä hajusteallergikoista kokeillut Dr.Hauschkan ihonhoitotuotteita? Ovatko ne sopineet? Itse reagoin hajusteihin migreenillä ja myös ihoni reagoi hajusteisiin.
Dr. Hauschka
4
742
Vastaukset
- allerginen ja migreeniä
avasin yhden purkin kaupassa ja suljin saman tien. luonnontuote ei todellakaan tarkoita samaa kuin allergiaystävällinen.
mulla ihan sama juttu, migreeni iskee hajusteista.yhdentekevää mistä hajuste on peräisin, kemiantehtaasta vai luomupuutarhasta.- Varovaisuutta kokeiluun
''luonnontuote ei todellakaan tarkoita samaa kuin allergiaystävällinen.''
Tuo on täyttä totta!
Monet luonnontuotteet ovat hyvinkin allergisoivia, kannattaa olla varovainen.
Kaikkea ei pystytä allergiatestaamaan (on olemassa ns. perussarja, millä testataan, siinä ei todella ole kaikki allergisoivat hajusteaineet), kannattaa luottaa omiin havaintoihinsa.
Itse on elänyt hajusteetonta elämää (samoin perhe) jo alkukeväästä 1991. Olen ihoallerginen hajusteille, myöhemmin kuvioon tuli hengitystieoireet ja migreeni (saan migreenin vain hajustealtistuksesta, en suinkaan kaikista, mutta vaikea tietää mistä).
- erittäin hyvin!
Olen kans hajusteallergikko ja käytän päivittäin Dr. Hauschka-tuotteita. Synteettisistä hajusteista saan päänsäryn, pahoinvoinnin, vatsa menee kuralle ja ihoon nousee paukamia... Mut siis Dr. H-tuotteiden luonnosta peräisin olevat hajut kuten eivät muutkaan esim eteerisiä (aitoja 100%) sisältävät aiheuta oireita. Ihana kun voi nauttia tuoksuista, aidoista sellaisista!
- pidän
Mulle on sopineet kanssa, vaikka itsekkin jännitin. Tuoksut tosiaan ovat luonnollisia, itsellä lähes kaikki synteettiset hajut herkistävät. Koen sarjan kaikin puolin turvalliseksi ja hyväksi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka383552- 113368
- 1483138
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032635Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv742615Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61478- 441435
Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4001166Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos521079Kaikkea hyvää kaikki
Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa6910