Jokin kumma naskahdus tuntuu niskassa, kun kuuntelee
uutta NW:tä
Pitääkö itselle uskotella että tää on hyvä?
Vai vain hyvä?
Ennen tuota ei tarvinnut ehdollistaa, se oli hyvä.
Anette "laulaa" kivasti ja sitä se tosin vain tekeekin, ilman Markoa hyvät pohjat olis tultu
otettua turhaan.
Paska maistuu aamulla suussa, ei kivaa.
Videot on aivan perseestä, sitä tosin ne on olleet
aiemminkin yhtyeellä ihmetyttää kummasti.
uutta NW:tä
Pitääkö itselle uskotella että tää on hyvä?
Vai vain hyvä?
Ennen tuota ei tarvinnut ehdollistaa, se oli hyvä.
Anette "laulaa" kivasti ja sitä se tosin vain tekeekin, ilman Markoa hyvät pohjat olis tultu
otettua turhaan.
Paska maistuu aamulla suussa, ei kivaa.
Videot on aivan perseestä, sitä tosin ne on olleet
aiemminkin yhtyeellä ihmetyttää kummasti.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Joo joo. Taas yks säälittävä Tarjafani.
Nyt kun on ilmeistä ettei Nightwishin suosio ole mihinkään häipynyt Tarjan poiston myötä, levy myy ihan homona ja uusia faneja ilmestyy kuin sieniä sateella, niin tällaset "OUTLAWS"-finninaamaspedet itkee foorumeilla. Sori vaan mutta ei se mitään auta, Tarja ei tuu takasin.
Onneksi.
Olipa siinä epäasiallinen vastaus asialliseen viestiin. Pistää ihmettelemään "kummassakohan leirissä" ne finninaamat ovatkaan.
Menehän nyt kotiin (tai minne vaan muualle) kasvamaan muutamaksi vuodeksi ja tule vasta sitten tänne keskustelemaan aikuisten kanssa. Painotus sanalla keskustelemaan, sillä se on tämän sivuston tarkoitus eikä suinkaan julistaminen.
Asialliseen viestiin??
Ketjun aloittaja tuli tänne valittamaan Tarjan lähtöä tukematta väitteitään yhdelläkään faktalla.
Jos haluaa asiallista keskustelua, on syytä perustella mielipiteensä eikä itkeä kuin pulloperseinen sika tyylin: "mä en niinku tykkää uudesta Nightwishistä ku se on niinku niin paska ku tarja lähti ja silleen.
Muista se ensi kerralla!
Jostakin se on aloitettava. Pyydä tyypiltä ne perustelut. Oma vastaustapasi on varsin kypsymätön. Muistappa se seuraavalla kerralla, poika.
"Pyydä tyypiltä ne perustelut"
No mitä sä siinä sitten säksätät pelle? Mene takaisin Tarjafaniluolaasi kuuntelemaan joululauluja.
Ehkä joskus täysikäisenä tajuat, että metsä vastaa juuri niin kuin sinne huutaa.
Puristetaan porukalla finnejä.
A:En ole sanonut sanaakaan Tarjasta puolesta tai vastaan.
Totesin vain, että miksi pitää todistella itselle
onko tää hyvä.
Mielestäni Anette, ei kohoa levyllä arvoon "Potenssia X".
Silloin, kun pitää alkaa todistella jotain Se
menee helposti selittelyksi.
Ihmisillä, jotka väittävät, etteivät anna pikkuasioden häiritä itseään, ei ole koskaan ollut hyttysiä makuuhuoneessa.
...meinaaan kun Ygä oli "metsäkonekeikalla" Rovaniemellä.
Mutta kun pomo saapuu foorumille "musavideokuvausasennuskeikalta" saatte gagarat kuulla kunnianne.
"En ole sanonut sanaakaan Tarjasta puolesta tai vastaan"
Eihän sinun ole tarvinnut. Tarjafaniuden voi lukea rivien välistä varsin helposti.
"Mielestäni Anette, ei kohoa levyllä arvoon "Potenssia X". "
Tuskin kukaan sellaista on edes väittänyt. Otat silti asian esille. Sekin kertoo jo jotain suhtautumisestasi.
"Ihmisillä, jotka väittävät, etteivät anna pikkuasioden häiritä itseään, ei ole koskaan ollut hyttysiä makuuhuoneessa"
Ontuva vertaus. Tosin hyttysten joukossa voisit tuntea olosi kotoisaksi.
Noniin, eiköhän tämä ole tällä selvä. Siirryppäs seuraavalle hiekkalaatikolle.
Ja kukas kepakko,se siellä vinkuukaan.
Varo, ettei tehdä ukosta varpuluutaa.
Älä jaksa enää kynäniska. Painit väärässä sarjassa.
Nolasit itsesi jo tarpeeksi monta kertaa. Se on ohi nyt. En jaksa tollasta tampiota enää viidettä kertaa siltaan vääntää.
Opiskele ja aikuistu. Palataan asiaan kymmenen vuoden päästä. Ehkä sitten tajuat jostain jotain.
Moi!
Kehtaisit kirjoittaa edes omalla nimimerkilläsi!
PELKURI, marjanpoimijat ammuttaan nykyisin sivarissakin.
Hyttys-sarja voi pitää turpansa kiinni, kun sonnit
tallaa navetassa.
Anette on paska ja sillä siistiperse.
Ihme peelo! Nyt on todistettu, että joku voi mennä jopa Suomi24:n alhaisen tason alapuolelle...
Mitä sä puppeli siinä iniset?
Jos joku säälittävä häviäjä arvostelee asioita ilman loogisuuden häivääkään niin on vähintäänkin kohtuullista ilmoittaa siitä hänelle epäystävälliseen sävyyn.
Ei sun säälittäviä häviäjiä tarvitse tulla täältä asti hakemalla hakemaan, katso vain kotona peiliin. Ja kuinka et ole lapsi hyvä vielä nukkumassa? Ei ihmekään peruskoulun opettajien ongelmia, kun keskenkasvuiset täällä riekkuu Joltti-kolan voimalla.
Heh. Arvostelet keskustelun tasoa kommentoimatta lainkaan itse asiaa ja sorrut onnettomiin henkilöönmeneviin latteuksiin. Olet ketjun surkein tapaus.
Tuo riidanhaastaja on saanut minulta turpaan,niin
pahasti muualla.
Pitää näköjään tulla tänne asti riehumaan,ja todistemaan käytöstään.
"Dille", jos tapella haluat menään sinne tutulle
molskille.
Tämä sori ei liittynyt bändiin, mutta liikeasioita
pitää hoitaa arvostelun lomassa.
Kuten sanoin levy ok, toivottavasti Anette parantaa
suoritustaan ensilevyyn omalta osaltaan, niin silloin Tarjakin saa rauhassa keskittyä omiin puuhiinsa.
Rovaniemeltä tulee eka hyvä video, sanoo Tuomas.
Jos ei pidä bändistä ja sen musiikista mitä sitä peittelemään, toki arvostelusta tulee silloin hyvin henkilökohtainen. Jos yksi arvostelija kymmenestä ei pidä bändistä ei se maailmaa kaada. Once jo jakoi mielipiteitä, varsinkin niiden kohdalla jotka katsoivat bändin poikenneen genrestä liikaa...sama tuntuu olevan DPP:n kohdalla. Yleisesti DPP on saanut paremmat arvostelu kun Once ja mikä parasta äärimmäisen harva on kaivannu Tarjaa bändiin.
kirjoitti ihan asiallisen jutun tai pohdinnan...valitettavasti provosoitui sitten ja laskeutui muutaman alamittaisen vittuilijan tasolle...
On niin pirusti noita rivien välistä lukijoita...kiusallinen taito.
Olen ollut Natuwissyn musiikin ystävä pitkään,mutta kyllä mä otan oikeuden kysyä itseltäni ja vähän muiltakin,että mihin suuntaan on menty...pidänkö mä tästä oikeasti...vai menenkö vain lauman mukana.
Niin mä teen,ja sitä te ette voi minulta pois ottaa... ;D
Anteeksi käytökseni, tuo eräs saa sieluni ajoittain
leikkisäksi. Huumoria pitää olla, vain väärässä
paikassa tälläkertaa.
Hyviä kuunteluhetkiä stadiin, itelläni tuo "levy"
on jäänyt aikas pahasti soimaan kiertoa.
Eli,se siitä arvostelusta :P