KaurisN etsii ystävää

kaurisWoman

sättäilykaveriksi. Vaihdettaisiin kuulumisia ja jaettaisiin iloja ja suruja ihan kaverimielessä, huom. vain kaverimielessä! Tässä ossa: [email protected] niin saat tietää lisää. Ikäsi voisi olla noin 40-55 v, vaikka eihän se kirjoitellessa haittaa, ainakaan minua.

6

884

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olkoon!!

      Sinulle!!!

    • kaurisWoman

      rauhaarakastava ihminen, kirjoittele.

    • kaurisshh
    • karukauris

      tahtomattamme tai tahallisesti toisiamme, vaikka juuri sanoilla voimme myös tuottaa paljon iloa ja hyvää mieltä toisillemme. Ja ne väärinkäsitykset, niinpä niin, aina ei mene viesti odotetulla tavalla perille: http://www.youtube.com/watch?v=qFl6NsoEqr8

      • Kapricorn

        verrata vaikka auringon nousuun ja laskuun. Kun ihminen on lapsi ja nuori, aurinko on nousussa ja koko päivä siis uutena edessäpäin. Tuntuu, että on paljon aikaa ja ehtii vaikka mitä. Tarvitaan ystävää ja tukea, koska kaikki on niin uutta, eikä osaa vielä elää. Mutta olo on pirteä ja elinvoimainen, niinkuin lapsella vaan voi olla. Sitten tulee elämän keskipäivä. Aurinko räköttää keskitaivaalla korkealla, täydellä teholla. Niin ihminenkin elämän keskipäivässä touhuaa täysillä, ei ole paljon aikaa edes levähtää eikä miettiä ylimääräisiä asioita. Työt kutsuvat! Tarvitaan ystävää, jolle voi kertoa ilot ja surut ja jolta saa tukea, että jaksaa arjen. Sitten aurinko alkaa laskea, tulee ilta. Vanhuus. Tulee hiljaista. Askel hidastuu ja kiireet loppuu. Vielä ehtii, ennenkuin aurinko laskee, ehtii ainakin lukea iltarukouksen. Voi, kun joku pitäisi kädestä kiinni! Taas tarvitaan ystävää!
        http://www.youtube.com/watch?v=jgviAq51gAY


    • kaurisWoman

      sähköpostiosoitteita! On tullut jo niin monta, kirjoitan kyllä kaikille, katsotaan sitten:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      215
      4065
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2573
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2285
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      80
      1390
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1288
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1149
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1027
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      893
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      871
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      44
      832
    Aihe