Laihdutsapu

Jos aloitan polttaan tupakkaa laihdunko?

Kaverit sanoo, että ei tee ruokaa mieli, kun polttaa eikä ole edes nälkä.

Äitenikin poltti ennen ja oli hoikka mut sit se lopetti ja lihoi monta kymmentä kiloa aika lyhyessä ajassa.

Jos siitä olis oikeesti apua laihdutukseen voisin ruveta polttaan, mut en viitsi turhaan päätäpahkaa ruveta, koska se kuitenkin maksaa ja se ei muutenkaan ole keuhkoille yms. hyväksi, mutta laihuuden saavuttamiseksi olen valmis melkein mihintahansa!
3447
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Rööki ei laihduta vaan se estää lihoamasta!
Jos polttaa ei lihoo...

Äänestä

Tupakointi ei laihduta!!!! Sitten kun lopettaa tupakanpolton, niin yleensä ihmiset napostelee sen tilalle jotain hyvää, ja siks lihoo.
Ehkä kaikista typerin syy aloittaa tupakointi, jonka olen koskaan kuullu! Jos haluat laihtua, niin olisko ehkä ruokavalion muutos ja liikunta kuitenkin se oikee vaihtoehto? Sitä paitsi jos poltat, et jaksa edes liikkua, ja sitten lihot!!!
Kun itse poltin lihoin 20 kiloa, kun lopetin laihdutin siitä 10 pois, ja vielä on 10 jäljellä. Nyt kun jaksaa taas paremmin liikkua niin paino laskee helpommin!

Äänestä

Aloita vaan, niin ainakin lompakko laihtuu! Minä kyllä tunnen myös aika monta tukevaa tupakoitsijaa, jotka kaiken lisäksi haisevat pahalle ja ovat ruman värisiä. Kun itse aikoinaan lopetin tupakoinnin, lihoin ainoastaan siksi, että ruoka maistui paremmalta = yleensä maistui miltään! Kun sitten aloin pudottaa niitä mässäilykiloja ja tuskastuneena kerran lääkärille totesin, ett taidan aloitta tupakoinin uudelleen hän vain totesi, että ylipaino on kuitenkin pienempi paha! Jotta silleen.... mutta valinta on sinun! Ja koska olet nainen, luulisi ulkonäön ja hajunkin merkitsevän jotain. Ja kaikkein pahinta on, jos sitten et laihdukaan, vaan oltkin lihava tympeänhajuinen harmaa akka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Wilma kirjoitti:

Jos aloitan polttaan tupakkaa laihdunko?

Kaverit sanoo, että ei tee ruokaa mieli, kun polttaa eikä ole edes nälkä.

Äitenikin poltti ennen ja oli hoikka mut sit se lopetti ja lihoi monta kymmentä kiloa aika lyhyessä ajassa.

Jos siitä olis oikeesti apua laihdutukseen voisin ruveta polttaan, mut en viitsi turhaan päätäpahkaa ruveta, koska se kuitenkin maksaa ja se ei muutenkaan ole keuhkoille yms. hyväksi, mutta laihuuden saavuttamiseksi olen valmis melkein mihintahansa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu