Maastamuuton ennätys

Valtaosa Suomen kymmenien tuhansien yksilöiden kurkipopulaatiosta muutti Turun kautta! Kuka vielä väittää, ettei Tukru ole Suomen portti Eurooppaan?
2235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Heh! Jopa linnutkin pakenee Turusta! Mitä ne pakenevat? Niitä keskenään tappelevia kaupungin jotajiako? Turkulaiset, mitä olette menneet tekemään valitessanne kykenemättömän kaupungin johdon? Koko Suomi seuraa teitä kummastuneena. Turussa tehdään kaikki juuri niin kuin ei saisi tehdä. Nätti kaupunki, jota pissapääjohtajat etunenässä on pilaamassa. Antakaa potkut kykenemättömille pomoille!!!!!!

Äänestä
  • Ei ne kurjet ole Turusta lähtöisin pölvästi. Ne vaan piipahtaa täällä pakomatkalaan ja se on muuten talvi mitä menee karkuun.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Turuus' kirjoitti:

Valtaosa Suomen kymmenien tuhansien yksilöiden kurkipopulaatiosta muutti Turun kautta! Kuka vielä väittää, ettei Tukru ole Suomen portti Eurooppaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu