Tuottajat iskevät kirveensä pahasti kiveen tuolla viinan pihtaamisella. Ja nyt vietiin ansaitutkin kaljat pois! Perseestä, ei jaksa enää katsoa!
Todella tylsää, kun lapset istuvat sohvalla ja kerskuvat panemisjutuilla, vaikka hädin tuskin tietävät, mistä puhuvat!!
Terveisiä tuottajille: TEETTE PASKAA OHJELMAA!!!
Todella tylsää, kun lapset istuvat sohvalla ja kerskuvat panemisjutuilla, vaikka hädin tuskin tietävät, mistä puhuvat!!
Terveisiä tuottajille: TEETTE PASKAA OHJELMAA!!!
Vastaukset 17
Vanhimmat
Jos jatkossakin tää on näin älyvapaata katsottavaa,toivon todella ettei ensi vuonna edes bb tulla tekemään!! Kyllä katsojia pistetään halvalla,kun tällästä roskaa viititään edes tv näyttää...
nimittäin karkkia, edellisten vuosienkin edestä.
karkit parista pussista jokaiselle tasan. Tänä vuonna jokainen saa oman ärräboksin ja pari suklaalevyä! Sitten valittavat kun ei saa vitamiineja ja täällä ei saa kunnon ruokaa. Aika tyhmiä taitavat olla.
joka oli tuossa hieman alempana.....ilmankos on koko ohjelma tänä vuonna näin perseestä. Mutta kukapa tollaselta hinaajalta voisi mitään fiksua käsikirjoitusta odottaakkaan, Taitaa kuitenkin Samin suurimmat kirjoitusmeriitit olla suosikin kolmen sanan levyarvosteluita. Ehkäpä lapsellisin veto koko tän vuotisessa bb:ssä oli viedä noitten ite ostamat oluset pois....heh ja mitä täällä saavutettiin?? 24/7:n tilaajat saivat katsoa päivän tylsistyneitä ihmisiä. Kyllä siinä kusetetaan ihmisiä olan takaa. Elikkä äänestän seuraavaa: SAMI AALTOSELLE KENKÄÄ TALOSTA JA SEN LÄHEISYYDESTÄ....johan Maijakin sen tajusi jo aikaa sitten että ei tollasta kaveria kannata missään pitää!!!
Kummallista porukkaa.Karkkia rouskutetaan ym naksuja vähän väliä ja tuntuu et noilla on oikea sokerihumalan tarve(riippuvuus)Ärrältä on PAKKO saada karkkia ja paljon ja sitten silmät kiiluen niitä jaetaan ja ollaan, kun pikkulapsia karkkipäivänä.
Tunnista toiseen.....Onhan se hyvä olla tuolla "lomalla" Saa päivän sapuskat, maata,nakerrella karkkia ja suklaata sekä puhella jonninjoutavia siitä puhe mistä puute juttujaan.Ja aivan sama,kuka noista voittaa niin samanlaisia tylsimyksiä on jokainen,eikä kukaan tule persoonallaan erityisesti esiin.
Hyvä juttu sinulta,lapset ja murkkuikäiet syövät ihan hirveästi karkkeja,chipsejä ja energia juomia, jotka ei todellakaan ole tarkoitettu juotavaksi, niin kuin limpsaa.
Ne on tarkoitettu, ja nimen omaan sellaisille ihmisille, jotka tosissaan urheilevat jotain urheilulajeja, niin silloin kun heillä on kova harjoitus kausi päällä, niin heille ne juomat on nimen omaan tarkoitettu.
Tuolla kun väliin seurailen pesisharkkoja tai jalkapallo harkkoja, ne on nimen omaan lapsia jotka muuten vaan harrastavat erillaisia lajeja muun muossa jääkiekkoa, niin vanhemmat ovat pakanneet lapsilleen janojuomaksi energiajuomia.
Ilmeisesti vanhammat eivät ymmärrä niiden tarkoitusta, missä tilanteissa niitä oikeen tarvitaan. Niistä karkeista vielä, vanhemmatkin ihmiset ostavat niitä itselleen, niin paljon että väliin tuntuu siltä, kuin ne loppuisi juuri siihen paikkaan. Itselläni on paljon tällaisia ystäviä, kysynkin heiltä usein että kuinka noita karkkeja voi syödä melkein yhteen kyytiin noin paljon.
Tuntuu myös joskus siltä, että ne elää pelkästään niillä ja sitten valitetaan, kuinka paino nousee koko ajan vaikka yritän laihduttaa. Varmaan nämä ihmiset tarvitsisi luennon, siitä miten painoa saadaan pudotettua ja opettaa suorastaan kädestä pitäen se juttu.
BB = sontaa.
joku ikäraja! en ymmärrä minäkään kun 10 vuotiaat juo niitä ihan monet pullot päivässä.
riittäs kerran ohjelman lopux..
kyllä kaikki löytää ohjeet jos äänestää haluaa.
ne järjestää ne Maxinen synttärit ja parempi niin että tänään kuin eilen. Ehkä se oli ihan taktinen veto viedä ne juomat eilen pois.
taas paljussa tissit ja tussukka paljaana itseään esittelemässä niin "sulottarena" että silleen.On jo nähty näitten hauskan pito ei puoliakaan yhtä mukava meno,kuin edellis vuonna.Nää vaan ei osaa!!!!!
nakuilu, huutaminen ja lääppiminen hauskaa
hädin tuskin tietävät mistä puhuvat? Mihinkä toi nyt perustuu. jos toi tiinaki on pannu jotain pariakymmentä äijää niin eiköhän se tiedä mistä puhuu. ja aikuisia ihmisiä ne on kaikki, ei ton ikäset enää kehu kavereille että minä oon tehny jo sitä ja tätä, kyllä sitä vaan on tehty jo. Sitäpaitsi akat on semmosia horoperseitä nykyään että aletaan jakaa jo 15 vuotiaana ja vaikee löytää enää tyttöystäväehdokasta jolla olis alle 15 jätkää historiassa.
On siinäkin paras puhuja, kuinkas viisitoista vuotiaat, onko heillä oikeus kinata ja kinata ja taas kinata niitä asioita tytöiltä? Miksi tyttöjä aina mollataan, että siltä ja siltä saa helposti se on helppo saalis niihin asioihin.
Ja mikä nimitys sieltä taas tulikaan, nimen omaan miehen kirjoittamana. Minä ainakin nimitän heitä h..........i nämä niin sanotut miehenalut ovat itse heti valmiita niihin asioihin eli jakamaan sukukalleuksiaan, kun heiltä ilkeyttään tytöt kysyy, että hei mennäänkö vähän leikkimään alapää leikkejä,ja on pojalle tosi nolo tilanne sanoa toisten aikana, että en olekaan valmis niihin hommiin.Herrasmies ei koskaan puhu kenen kanssa on ollut ja oliko se hyvä.Mene nyt hyvä mies itseesi ja katso peilista sieltä näkyy pelkkä pelle,joka kirjoitta noin lapsellisesti,voisit mennä lastentarhaan vielä kasvamaan.
on jokapäiväistä, ...tanan kakarat, tommosii te ootte, ettekö kestä kattoo itteänne? häh?, mitä täällä valitatte.
Niin,ei se BB ohjelma minustakaan todellakaan ole mikään mieltä ylentävä ohjelma, sellaisia ohjelmia ei pitäisi ollenkaan esittää televisiossa.
Mutta se mitä muuta haluaisin sinulle sanovan tuosta kielenkäytöstä, eikö siitä ohjelmasta olisi voinut mainita muutenkin, kuin niillä lauseilla kun sinä siitä mainitsit, eli siistimmällä kielenkäytöllä.
En ole mikään tiukkapipo vaikka se taitaa sinulle tulla mieleen, ja kun sanoit mitä lapset puhuvat sohvalla, niin onko sinulle koskaan tullut mieleen sellainen asia, että keskustelisit heidän kanssaan näistä sukupuoli asioista, niin että kertoisit ( jos lapset ovat sen ikäisiä )joille voi jo selvittää niistä asioista niin, että ei voi puhua sellaisista asioista, joita ei lapset ymmärrä.
Eikä niistä yleensäkään puhuta noin, ei yhdessä eikä toisten seurassa. Heiltä kannattaa kyllä kysyä mistä he ovat noin kuullut puhuttavan, eikä vain kuunnella heidän puheitaan siitä millä sanoilla he niistä keskustelevat puhuminen kannattaa aina.